Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5135
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: IX edycja Funduszu Toyoty 2019 na starcie

Wtorek, 2 października 2018, 6:31
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: IX edycja Funduszu Toyoty 2019 na starcie
Fot. organizatorzy
1 października 2018 roku została ogłoszona IX edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”. Nabór wniosków o dofinansowanie ruszył 1 października i trwać będzie do 3 grudnia 2018.

Tym razem w ramach konkursu Podobnie jak w poprzednich ośmiu edycjach konkursu, Fundusz Toyoty nagradza oryginalne i ciekawe projekty związane obszarami: ekologia, sport i promocja zdrowego trybu życia, edukacja techniczna, bezpieczeństwo na drogach, poprawa mobilności/swobody przemieszczania się, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i będą realizowane na obszarze powiatu wałbrzyskiego i m. Wałbrzycha.

Osoby/instytucje chcące zapoznać się z rodzajami projektów, które otrzymały wsparcie w latach 2011-2018 mogą o nich poczytać na stronach internetowych: www.zielonywalbrzych.pl i www.fee.org.pl w zakładce „Fundusz Toyoty”

W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie, jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe.

W tej edycji maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 20.000 zł. Natomiast całkowita pula środków do rozdysponowania to aż 100.000 zł. Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy styczniem a czerwcem 2019.

Podobnie jak w ubiegłym roku Fundusz Toyoty to partnerstwo trzech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają uczniowie technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu. Fabryka Toyoty finansuje najlepsze pomysły. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora Funduszu.

Dla wszystkich organizacji zainteresowanych udziałem w konkursie partnerzy Funduszu Toyoty organizują spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 października 2018r o godzinie 14.00 w Zespole Szkół nr 5, ul. Ogrodowa 2a, sala konferencyjna. Tematami spotkania będą informacje o zasadach ubiegania się o dotację oraz omówione zostaną zasady prawidłowej realizacji i rozliczenia projektu. Planowany termin ogłoszenia decyzji o przyznaniu wsparcia - 21 grudnia 2018 roku,

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group