Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3314
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jacek Hugo–Bader – spotkanie autorskie

Piątek, 10 maja 2019, 7:25
Aktualizacja: 8:43
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Jacek Hugo–Bader – spotkanie autorskie
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze odbyło się spotkanie z Jackiem Hugo–Baderem – znakomitym reportażystą, od lat 90 związanym z Gazetą Wyborczą.

Podczas spotkania Jacek Hugo-Bader - absolwent pedagogiki, nauczyciel, wykładowca, socjoterapeuta, działacz demokratycznej opozycji, pisarz, autor znakomitych reportaży, wyróżniony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w barwny i porywający sposób opowiadał o zawodzie reportera, o swojej pracy, o swoich książkach i ich bohaterach.

Jacek Hugo-Bader spędził blisko 4 lata w Rosji i byłych krajach należących do rosyjskiej wspólnoty. Przejechał na rowerze całą Azję Środkową, a także Pustynię Gobi, Chiny i Tybet. Kajakiem przepłynął Jezioro Bajkał. Odbył zimową podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku. Odbył samotną podróż na Kołymę, którą opisał w "Dziennikach kołymskich".

Jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press i wielu innych prestiżowych nagród. Książka "Skucha" Jacka Hugo-Badera została nominowana do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i do nagrody literackiej Nike. Została też nagrodzona przez Magazyn Literacki "Książki" jako najlepsza książka roku 2016. W roku 2018 Jacek Hugo-Bader wydał książkę "Audyt", w której opisuje dalsze losy bohaterów swoich reportaży sprzed dwóch dekad.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Filię nr 7 Biblioteki pod Atlantami i Wałbrzyski Ośrodek Kultury i wpisuje się w rozpoczęty dwa dni temu Tydzień Bibliotek. Po zakończeniu spotkania była możliwość zakupienia książek z dedykacją Jacka Hugo-Badera.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
50%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group