Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak dobrze szkolić?

Środa, 1 lipca 2020, 11:09
Aktualizacja: 11:15
Autor: JAZ
Wałbrzych: Jak dobrze szkolić?
Fot. JAZ
Wszechstronny rozwój młodych piłkarzy jest bardzo ważny w budowaniu ich tożsamości. W ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się akademiom piłkarskim, dzięki którym młodzi zawodnicy kształtowani są kompleksowo. Często takie szkoły piłkarskie oferują również ścieżkę edukacyjną. Czy taka mogłaby powstać w Wałbrzychu?

Szkółek piłkarskich w mieście jest wyjątkowo dużo. Niemal każdy klub seniorski posiada grupy młodzieżowe. Każdy klub co roku ogłasza nabór do swoich sekcji. Jedni z dziećmi pracują lepiej, inni gorzej. Dla jednych rodziców kluczem wyboru jest wykwalifikowana kadra i metodyka zajęć, dla innych nazwa i historia zespołu.

Najwięcej drużyn młodzieżowych w ostatnich latach prowadzi Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. Doceniono to również we władzach związkowych na szczeblu centralnym. Wałbrzyska drużyna jest tuż za Polonią Stalą Świdnica, a przed Orłem Lubawka. Tak nieoczekiwanie rozkłada się bowiem siła młodzieżowych grup w naszym regionie. Szkółki otrzymują certyfikaty, są kontrolowane i nagradzane. Dzieci garną się do zajęć. Uczestniczą w zawodach. Z zespołu z Nowego Miasta do Ekstraklasy trafił w ostatnim sezonie Radosław Cielemęcki.

Z innych klubów, które są zauważalne w Polsce to również Victoria Wałbrzych, która może pochwalić się piłkarzem na najwyższym szczeblu. Wychowanek klubu, Dominik Więcek, został dołączony do pierwszego zespołu Zagłębia Lubin. Głośno jednak jest także o młodzieży Gwarka, Górnika, Football Academy. W piłkę uczą się grać także w Baszcie, Zagłębiu oraz kilku innych ośrodkach, stowarzyszeniach.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group