Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Jak nie czytam, jak czytam!"

Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 6:48
Aktualizacja: 8:16
Autor: JAZ
Wałbrzych: "Jak nie czytam, jak czytam!"
Fot. JAZ
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu odbyła się już IV edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!” Tegoroczne spotkanie nawiązywało do hasła „Cztery pory roku z książką!”

Szkolna społeczność „Piętnastki”, rok rocznie z dużym zaangażowaniem bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, która organizowana jest przez „Bibliotekę w Szkole”. Sama akcja od I edycji w roku 2016, ma jeden cel nadrzędny: popularyzacja pozytywnego wizerunku książki, promocja czytelnictwa, budowanie pozytywnych skojarzeń z książką oraz pokazanie potencjału bibliotek szkolnych. Przy tej okazji każdego roku bity jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 już dwukrotnie została nagrodzona i wyróżniona za najciekawiej przeprowadzoną akcję czytelniczą w skali ogólnopolskiej – w 2016 roku za akcję od hasłem „Książki i sport” oraz w 2018 roku za „Lato z książką”.

Podczas tegorocznej edycji, jednocześnie czytały 482 osoby (w tym 450 uczniów). Jeszcze nie wiemy jak te liczby prezentują się w skali całego kraju, ale w poprzednim roku, w całej Polsce czytało jednocześnie 406825 uczniów, w tym 523 z „Piętnastki”. Bez względu na wynik, sukcesem będzie zachęcenie ludzi do obcowania z książką, bo przecież czytanie to przyjemność, relaks i dobra zabawa, zarówno w chłodne i deszczowe jesienne dni, jak i długie wieczory zimowe, czy przy rozkwitającej przyrodzie i pełnym słońcu wiosną oraz latem. Takie podejście do czytania zaprezentowali uczniowie wałbrzyskiej „Piętnastki”. Uczestnicy akcji czytali, siedząc wokół symbolicznych drzew reprezentujących cztery pory roku.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group