Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5753
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Jak skutecznie korzystać z unijnych pieniędzy?

Niedziela, 28 sierpnia 2016, 13:31
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Jak skutecznie korzystać z unijnych pieniędzy?
Fot. organizatorzy
Piąta konferencja w ramach „Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych” odbędzie się już 15 września w Szczawnie–Zdroju.

Jak skutecznie korzystać z unijnych środków i jak, dzięki nim, osiągnąć rozwój gospodarczy gmin - na tego typu pytania odpowiedzą eksperci Forum organizowanego przez Fundację Rozwoju.

Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych to cykl 10 regionalnych konferencji poświęcony upowszechnieniu dobrych, innowacyjnych praktyk, realizowanych przez samorządy na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego lokalnych wspólnot oraz nakreśleniu dotychczasowej działalności samorządów, które starają się swoimi działaniami nie tylko wykonywać obowiązki, ale także działać na rzecz lokalnej wspólnoty.

Do tej pory odbyły się konferencje w dwóch województwach: kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Innowacje, jak zaznaczali eksperci podczas spotkań w Toruniu i Żyrardowie, można wprowadzać w zasadzie wszędzie. Podczas spotkania mówiono m.in. o wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich, nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie m.in. gospodarki wodno-ściekowej gmin czy pomysłach na zmiany w kształceniu młodych ludzi. Uczniowie mogliby zdobywać wiedzę przydatną zwłaszcza na lokalnym rynku pracy i jeszcze w szkole próbować sił w prowadzeniu wirtualnego przedsiębiorstwa.
Obie konferencje zgromadziły po ok. 150 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele Parlamentu RP, Jednostek Samorządu Terytorialnego, lokalnych przedsiębiorstw oraz mediów.

Najbliższa konferencja odbędzie się 15 września w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju przy ulicy T. Kościuszki 19, Szczawno-Zdrój i zgromadzi przedstawicieli Parlamentu RP, władze województwa, przedstawicieli samorządów lokalnych, inwestorów działających w tym regionie oraz wielu cenionych ekspertów.

Program wydarzenia oparty jest na 3 kluczowych zagadnieniach:
- Innowacyjne rozwiązania dla samorządów
- Wsparcie działań samorządu
- Wyrównywanie szans społeczności lokalnej

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej www.forum-rozwoju.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group