Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2064
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jak śniadanie to tylko w Szczawnie–Zdroju!

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Piątek, 10 maja 2019, 9:34
Autor: red
Fot. archiwum
Najlepiej w towarzystwie dużej ilości sąsiadów. I tak właśnie ma być w najbliższą sobotę 11 maja na ulicy Sienkiewicza w uzdrowisku.

Działacze lokalnego stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój rozpoczynają nowy sezon sąsiedzkich śniadań. Śniadań, na których pojawia się zawsze duża rzesza mieszkańców. To nie tylko wspólny posiłek urozmaicony ciekawymi daniami, w tym - tortem, ale przede wszystkim doskonała okazja do budowania więzi sąsiedzkich. W tym roku zorganizowaniem tego kulinarnego przedsięwzięcia zajęli się Piotr Cugowski i Urszula Dąbrowska. To oni przygotowali zwycięski projekt i otrzymali wsparcie na aktywizację mieszkańców swojej miejscowości w najnowszej edycji Dolnośląskich Małych Grantów. A to oznacza również, że przybyłych na śniadanie czeka moc dodatkowych atrakcji. Dzieci przejadą się retro taksówką, którą poprowadzi Dominik Małkowski. Będą gry sąsiedzkie, a wśród nich warcaby i bierki. Ważny punkt imprezy stanowi ponadto konkurs wiedzy o Sienkiewiczu. Jeśli ktoś zechce zapozować do portretu, to może trochę się zdziwić, albo roześmiać, bo jego twórcą będzie karykaturzysta, który pojawi się w Szczawnie od 11.30 do 13.00. Czy lubicie "Pana Wołodyjowskiego"? Ci, co już zapomnieli o tej postaci, staną przed szansą, by ją sobie przypomnieć dzięki czytaniu na głos fragmentu książki. Na koniec spalimy spożyte kalorie, bo w programie zapowiedziany jest krótki spacer ulicą z przewodnikiem.

Zeszłoroczne plenerowe śniadania odbiły się szerokim echem wśród mieszkańców. Za każdym razem pojawiało się na nich coraz więcej gości. Często okazywało się, że w końcu po kilku latach osoby mieszkające dosłownie obok siebie, po raz pierwszy mogły ze sobą zwyczajnie porozmawiać. Te spotkania to również okazja do wsłuchania się w opinię mieszkańców na temat tego, co należy poprawić w uzdrowisku, aby żyło się lepiej. Działacze stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój wielokrotnie bowiem skutecznie interweniowali w rozwiązywaniu lokalnych problemów.

Twoja reakcja na artykuł?

17
65%
Cieszy
1
4%
Hahaha
4
15%
Nudzi
3
12%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~v7 10-05-2019 10:08
POsłanki lans robiły na festynach zup i serów, stowarzyszenie na śniadaniach, oczywista oczywistość, że jest to forma urabiania pewnych mieszkańców, płytkie to i słabe panie M
~Bajka 10-05-2019 12:44
A o której to śniadanie bo nie wiem czy jeść w domu?
~Gosia 10-05-2019 18:17
Wspaniale ,więcej takich lub podobnych imprez.W Szczawnie Zdroju i Wałbrzychu jest nudno ,nic się nie dzieje.Kazda impreza będzie wspaniała i mile widziana przez mieszkańców i kuracjuszy.
~Mieszkaniec 6-06-2019 0:41
i znowu kocham Szczawno tylko się lansuje wzór bierze z góry. Jeszcze nic nie zrobili tylko brak całkowity kompetencji sobą reprezentują, ciekawe czym niby się wykazali?Jaką inicjatywę dla miasta przedstawili :kiełbasa wyborcza,ot co!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group