Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2715
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Jaką koncepcję Trasy Sudeckiej wybiorą mieszkańcy?

Czwartek, 2 lipca 2015, 12:40
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2015, 6:34
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Jaką koncepcję Trasy Sudeckiej wybiorą mieszkańcy?
Fot. red
W związku z toczącymi się pracami związanymi z przygotowaniem koncepcji dla Trasy Sudeckiej, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

Celem prowadzonych konsultacji jest poinformowanie lokalnych społeczności o planowanym zakresie przedsięwzięcia, prezentacja proponowanych rozwiązań przebiegu trasy oraz zebranie uwag, wniosków i opinii mieszkańców.

Spotkania konsultacyjne odbędą się:

- z mieszkańcami Wałbrzycha w dniu 2 lipca o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 w Wałbrzychu ul. 1 Maja 105

- z mieszkańcami Boguszowa – Gorc 3 lipca o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Boguszowie Plac Odrodzenia 4.

Wnioski i opinie dotyczące przedsięwzięcia można składać podczas Spotkań Konsultacyjnych albo przekazać w formie pisemnej lub pocztą elektroniczną do dnia 15 lipca na następujące adresy:

- Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu ul. Matejki 1 58-300 Wałbrzych - e-mail: sekretariat@zdkium.walbrzych.pl

- Urząd Miejski Boguszów - Gorce Pl. Odrodzenia 1 58-370 Boguszów – Gorce - e-mail: sekretariat@boguszow-gorce.pl

Przekazane, podpisane i zaopatrzone w adres wnioski i zastrzeżenia zostaną przeanalizowane, a w przypadkach uzasadnionych i możliwych do zastosowania w aspekcie technicznym, prawnym i finansowym, - zostaną uwzględnione.

Opis zadania inwestycyjnego:

Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie wałbrzyskim i mieście Wałbrzych i obejmuje swoim zasięgiem teren gmin: Boguszów – Gorce, Wałbrzych.

Obecnie główne osie komunikacyjne na tym obszarze stanowią drogi wojewódzkie:
Nr 367 Jelenia Góra – Wałbrzych,
Nr 375 Dobromierz – Wałbrzych.

Projektowana trasa jest powiązana z przygotowywaną inwestycją budowy obwodnicy m. Szczawna - Zdroju w ciągu drogi wojewódzkiej nr 375.

Trasę projektuje się pomiędzy punktami:
- początek trasy w Boguszowie-Gorcach, przy ul. Pułaskiego za zwartą zabudową w okolicy stadionu,
- koniec trasy w Wałbrzychu na istniejącym skrzyżowaniu ulic Andersa i Wysockiego.

Inwestycja polega na budowie obwodnicy łączącej Boguszów-Gorce z Wałbrzychem, która w dalszej perspektywie będzie łączyć się z obwodnicą Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Drogi w granicach miasta Wałbrzycha są zarządzane przez Zarząd Dróg Komunikacji i utrzymania Miasta w Wałbrzychu (ZDKiUM) w Wałbrzychu, natomiast na terenie gminy Boguszów-Gorce pozostają w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK).

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group