• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 6:35
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2009
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Janik, Pancerz i Matusik pokazali się z dobrej strony

Wiadomości: Europa
Czwartek, 7 marca 2019, 13:59
Aktualizacja: 14:04
Autor: PAW
Miłe wieści docierają do nas, a które dotyczą biathlonistów z gminy Czarny Bór.

W środę rozdano medale 29. Uniwersjady Zimowej w biathlonowym sprincie. W Krasnojarsku ponownie najlepsi okazali się gospodarze, który wywalczyli komplet medali. Wysokie szóste miejsce zanotował Mateusz Janik, wychowanek Melafiru Czarny Bór.

Z dużo lepszej strony niż w pierwszym starcie pokazał się Mateusz Janik. Zawodnik AZS AWF Wrocław spudłował tylko raz - w postawie leżąc - i do mety dotarł z szóstym rezultatem. Trudno będzie mu jednak zawalczyć o podium w biegu pościgowym, bo jego strata do piątego Maksima Warabieja z Białorusi wynosi już 50 sekund. Szóste miejsce jest i tak najleszym rezultatem polskiego biathlonisty na Uniwersjadzie od co najmniej szesnastu lat.

Pozostali Polacy uplasowali się w drugiej dziesiątce - Łukasz Sidorowicz (1 karna runda) był piętnasty, Przemysław Pancerz z Borówna w gminie Czarny Bór (2) szesnasty, Łukasz Bałęczny (0) siedemnasty, a Michał Neumann (3) dwudziesty.

Najlepszym z Polaków podczas czwartkowych biegów pościgowych był Mateusz Janik.Zawodnik AZS AWF Wrocław nie utrzymał jednak niezłej lokaty po sprincie. Janik dobrze spisywał się do półmetka, ale pudłując czterokrotnie w stójce pogrzebał swoje szanse na obronę szóstej pozycji i finiszowal na dziewiątym miejscu ze stratą niemal czterech minut. Awans o cztery lokaty zanotował Przemysław Pancerz, który spudłował tylko dwukrotnie i do mety dotarł jako dwunasty.

Martyna Lichosyt zajęła drugie miejsce w biathlonowych zawodach "Next Generation Challenge" rozgrywanych na obiekcie w Ostersund. Dla organizatorów Mistrzostw Świata była to próba generalna przed czwartkową rywalizacją o medale. W tych samych zawodach Hubert Matusik z Czarnego Boru był siódmy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group