Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1591
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Janusz Radek w TLiA

Sobota, 31 maja 2014, 10:50
Aktualizacja: Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:09
Autor: red.
Wałbrzych: Janusz Radek w TLiA
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora odbył się koncert, w którym wystąpił Janusz Radek. Artysta śpiewał piosenki zarówno te ze starszych recitali, jak i najnowsze, autorskie utwory. Podczas recitalu "Na głos i ręce" Januszowi Radkowi akompaniował Tomasz Filipczak.

Pochodzący ze Starachowic wokalista Janusz Radek jest absolwentem historii na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę wokalną rozpoczął w 1990 roku, podczas XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, gdzie zdobył I nagrodę - Lirę Orfeusza. Zaczynał od piosenek poetyckich, które komponował do tekstów Bolesława Leśmiana i Leopolda Staffa. Śpiewał również w zespołach rockowych, między innymi takich jak "Moonwalker" czy "ZanderHaus". Nagrywał też piosenki do filmów animowanych dla dzieci.

Janusz Radek współpracował w Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym we Wrocławiu, gdzie występował w spektaklach teatralno-muzycznych, takich jak między innymi "Jesus Christ Superstar", "Berlińska rewia kabaretowa", "Sen nocy letniej", czy "Opera za trzy grosze". Był też jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego Zbigniewa Książka i Piotra Rubika, jednak najistotniejszą formą jego działalności są recitale wokalne, podczas których prezentuje zarówno własne, autorskie utwory, jak też interpretacje znanych piosenek innych twórców.

Jest laureatem wielu nagród, takich jak między innymi Lira Orfeusza XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, III nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Złota Maska za rolę Judasza w "Jesus Christ Superstar", Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Dziennikarzy XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, I miejsce na Festiwalu TOP Trendy za najlepiej sprzedający się album, Superjedynka w kategorii Płyta pop, oraz Superjedynka publiczności w Opolu - dla solistów Tryptyku Świętokrzyskiego, czy Nagroda Publiczności na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group