Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1805
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Japonia w Zamku Książ

Wtorek, 4 czerwca 2019, 6:34
Autor: red
Wałbrzych: Japonia w Zamku Książ
Fot. organizatorzy
Celebruj z Zamkiem Książ 100–lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią.

Z tej okazji zaplanowano mnóstwo atrakcji: orientalna dekoracja dziedzińca, pokaz mody, warsztaty kaligrafii, historia o drzewkach bonsai, specjalne zwiedzanie, a na koniec wieczoru uczta sushi z ceremonią picia herbaty. Czy wiecie jak wiele łączy Zamek Książ z Krajem Kwitnącej Wiśni? 8 czerwca będziecie mieli okazję by się tego dowiedzieć!

Na Dziedzińcu Honorowym (wstęp wolny):

godz. 12:00 - 15:00 - Spotkanie z gejszą - planujecie wizytę w zamku? Z pewnością w tych godzinach spotkacie spacerującą po dziedzińcu gejszę. Zobaczcie jak wygląda jej niezwykły ubiór i uwiecznijcie to na wspólnym zdjęciu!

godz. 14:00 - 15:00 - Pokaz mody Usaburo Sato z muzyką na żywo. To nasza specjalna atrakcja - przygotujcie się na pokaz mody jednego z największych współczesnych japońskich projektantów mody, tworzącego na trzech kontynentach, Usaburo Sato. Ekologiczny pokaz odbędzie się przy tradycyjnej muzyce z Kraju Kwitnącej Wiśni z elementami tańca.

godz. 15:00 - 15:30 - W świecie bonsai -Sławny polski bonzaista, Piotr Czerniachowski przygotuje wspaniałą ekspozycję drzew bonsai na zamkowym dziedzińcu i opowie o nich naszym gościom. Jak jest filozofia miniaturowych drzewek? Dlaczego pokochała je nie tylko Japonia, ale duża cześć Azji? Usłyszymy już 8 czerwca w Zamku Książ.

Wnętrza zamku (wstęp wolny, wymagane zapisy):

Warsztaty kaligrafii - godz. 11:00, 12:30, 15:00. Warsztaty od 9 roku życia. Warsztaty poprowadzi licencjonowana nauczycielka z Japonii-Yumi Sato. Japońska kaligrafia składa się z trzech kategorii zapisu: kanji, katakana, hiragana. Na zajęciach napiszemy imię i ulubione słowo w hiraganie. Pod koniec warsztatów wypróbujmy też zapis w kanji. Kaligrafia to jedna z metod sztuki kontemplacji i relaksu.

Wymagane są zapisy na maila: edukacja@bwa.walbrzych.pl , tel. 74 665 62 62. Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona!

Warsztaty origami dla dzieci - godz. 11:00, 12:30, 15:00.

Choć pierwotnie sztukę artystycznego składania papieru zaczęto uprawiać w Chinach, to właśnie w Japonii zaczęto ją rozwijać szczególnie mocno. Zapraszamy najmłodszych na przekraczanie granic wyobraźni, tworzenie czegoś, z niczego - trudno o bardziej rozwijające zajęcia! Czas trwania: 60 minut, zapraszamy dzieci.

Wymagane są zapisy na maila: edukacja@bwa.walbrzych.pl , tel. 74 665 62 62.

Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona!

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group