Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Japońska kultura

Wtorek, 29 września 2020, 6:47
Aktualizacja: Środa, 30 września 2020, 8:09
Autor: red
powiat wałbrzyski: Japońska kultura
Fot. organizatorzy
Fundacja „Via Salutis” realizuje zadania publiczne pn. „Kwitną wiśnie”– święto kultury japońskiej w powiecie wałbrzyskim”, które jest współfinansowane ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w ramach otwartych konkursów ofert w zakresie z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w wysokości 2 tys. zł.

Fundacja jest inicjatorem i organizatorem pierwszego w powiecie wałbrzyskim Festiwalu Kultury Japońskiej "Kwitną wiśnie". Festiwal będzie trwał od 30 września do 12 grudnia 2020 roku, a inspiracją do jego realizacji jest aktywność państwa Atsuko i Kiyoshi Seta, małżeństwa japońskich artystów, którzy mieszkając na terenie Miasta Szczawno Zdrój, działają na rzecz pogłębiania wzajemnego zrozumienia kultur poprzez obcowanie z muzyką i sztuką.

W programie festiwalu zaplanowano dwa spotkania o Japonii – opowieść o kulturze japońskiej ilustrowaną dźwiękami fortepianu, w tym spotkaniu na temat kultury i przyrody japońskiej, oraz dwa warsztaty: warsztaty origami i kaligrafii japońskiej, a także naukę śpiewu japońskiego.

Uwieńczeniem Festiwalu będzie fortepianowy koncert muzyki japońskiej, który odbędzie się 12 grudnia 2020 roku w Sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju w wykonaniu Atsuko Seta, honorowej obywatelki Szczawna Zdroju. Pierwsze wydarzenie - spotkanie na temat kultury Japonii już 30 września.

Cały projekt jest wydarzeniem ogólnodostępnym i niebiletowanym. Obowiązują zapisy u organizatora.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
5
56%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group