Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3246
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Japońskie koncerny szansą dla MŚP

Wtorek, 14 października 2014, 17:10
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:29
Autor: WSSE/opr. red.
Wałbrzych: Japońskie koncerny szansą dla MŚP
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST–PARK" już po raz drugi zorganizowano spotkanie inwestorów japońskich. Spotkanie obejmowało robocze rozmowy dotyczące współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami polskimi.

- To jest drugie spotkanie inwestorów japońskich, którzy działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Działa ich tu 12, to jest największa grupa japońskich firm, które działają w strefach. Spotkanie ma na celu rozmowę o tym, co zostało zrobione przez ostatni rok. Na poprzednim spotkaniu przedsiębiorcy mówili o tym, jakie mają problemy. Część z tych problemów udało się rozwiązać i o tym chcemy rozmawiać, ale też zapytać o to, co jeszcze możemy dla inwestorów zrobić. Idea tych spotkań jest właśnie taka, żebyśmy mogli bezpośrednio wymieniać się informacjami, żeby strefa mogła pomagać inwestorom na każdym etapie. Bo nie chodzi tylko o to, żeby ich zainteresować inwestycją, zachęcić do zainwestowania w WSSE, ale też żeby byli zadowoleni później z tego, że tu są. Właśnie w fDI grupy Financial Times ogłoszono ranking Specjalnych Stref Ekonomicznych w Europie. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna dostała specjalne wyróżnienie za obsługę inwestorów na każdym etapie ich działalności - powiedziała Barbara Kaśnikowska - Prezes Zarządu WSSE "INVEST-PARK".

Obecnie w Polsce działa około 300 japońskich firm, z czego 22 w 14 Specjalnych Strefach Ekonomicznych, w tym 12 w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki japońskim inwestorom zatrudnienie znalazło blisko 4 tysiące osób. Według ostatnich danych, wartość zainwestowanego w "INVEST-PARKU" kapitału szacuje się na niespełna 5 miliardów złotych. Polska dla inwestorów z Japonii jest atrakcyjna głównie ze względu na dobrze wyszkoloną kadrę oraz system ulg podatkowych w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a co za tym idzie możliwości współpracy są bardzo duże i liczba 12 firm inwestujących w WSSE może być znacznie powiększona.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group