• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 21:45
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 3966
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jarosław Gowin z wizytą w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 11 października 2018, 17:00
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 8:39
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Pałacu Tielscha w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosława Gowina.

Konferencję rozpoczął Ireneusz Zyska - Poseł na Sejm RP i jednocześnie kandydat na prezydenta Wałbrzycha, który powiedział:

- Dzisiaj mamy inaugurację roku akademickiego na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej imienia Angelusia Silesiusa. To wielki dzień dla naszego miasta, bo pan premier, a także minister nauki i szkolnictwa wyższego po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii PWSZ w Wałbrzychu będzie gościł w murach uczelni. Do tej pory żaden minister nie zaszczycił jej swoją obecnością. Obecność pana ministra jest wyróżnieniem. Jako poseł wspierałem reformę szkolnictwa wyższego, przeprowadzoną przez pana premiera - ustawę zwaną "Konstytucją dla Nauki". To wielkie dzieło, które ma polską naukę, polskie szkolnictwo wyższe podźwignąć na poziom konkurencyjności w tym wyścigu globalnym. Wierzę w to panie premierze, że dzięki tej ustawie, ale też innym działaniom realizowanym przez pana, przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego polskie uniwersytety wejdą co najmniej do pierwszej setki w rankingu najlepszych uczelni świata. Oczywiście jestem gotów do pomocy. W Wałbrzychu mamy trzy wyższe uczelnie: PWSZ, filia Politechniki Wrocławskiej i prywatna Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Te uczelnie to nasze wielkie dziedzictwo, a także wielka szansa dla studentów, którzy tutaj się kształcą. Jestem przekonany, że zgodnie z tym co powiedział obecny w Wałbrzychu pan profesor Arciszewski jest wielka szansa, aby takie uczelnie jak w Wałbrzychu mogły w tym wyścigu konkurencyjności dobrze funkcjonować przy wsparciu rządu i samorządu. Jako przyszły prezydent Wałbrzycha również chciałbym zadeklarować, że będę zdecydowanie wspierał rozwój szkolnictwa i nauki w Wałbrzychu. W swoim programie wyborczym mam budowę centrum badawczo-rozwojowego. To jest szerszy projekt, o którym w tej chwili skrótowo nie można by było mówić. On wymaga dłuższego rozwinięcia.

Z kolei Jarosław Gowin namawiał do oddawania głosów na Ireneusza Zyskę, ubiegającego się o stanowisko prezydenta Wałbrzycha i na Beatę Żołnieruk, która stara się o mandat w Dolnośląskim Sejmiku Wojewódzkim.

- Pobyt w Wałbrzychu rozpoczęliśmy od odwiedzenia pięknego wałbrzyskiego Rynku. Piękna architektura i puste ulice. A na kolejnych witrynach napis: "Lokal do wynajęcia". To jest dzisiejszy Wałbrzych. Wałbrzych po wielu latach rządów tej samej ekipy samorządowej. Dlatego przyjechałem tutaj poprzeć kogoś, kto będzie znakomitym gospodarzem w Wałbrzychu. Wałbrzych potrzebuje nowej energii, nowego spojrzenia, potrzebuje konsekwentnego działania, a wszystkie te cechy uosabia pan Poseł Ireneusz Zyska. Blisko współpracowaliśmy przy reformie szkolnictwa wyższego. Uważam, że wielką szansą dla Wałbrzycha jest to, co stanowi jeden z głównych elementów programu pana Posła Zyski, czyli stworzenie tutaj parku naukowo-technologicznego. Takie działania będę wspierał. Mówię to nie tylko w imieniu swoim, ale całego rządu, a zwłaszcza pana Premiera Mateusza Morawieckiego, bo nie jest żadną tajemnicą, że pan Poseł Zyska jest bliskim współpracownikiem pana Premiera. W samorządzie potrzebni są nowi ludzie. Tacy, którzy mają perspektywiczny program rozwoju dla Wałbrzycha. Ale w samorządzie potrzebnych jest też wielu ludzi przedsiębiorczych. Takich osób jak Beata Żołnieruk. Przyjechałem tutaj także po to, żeby poprzeć Beatę Żołnieruk - jest doświadczonym samorządowcem ale przede wszystkim jest kobietą sukcesu, a ja uważam, że jeżeli ktoś odniósł sukces w prowadzeniu własnej firmy, jeżeli ktoś tworzy dziesiątki czy setki miejsc pracy, jeżeli ktoś płaci podatki z których utrzymywane są cele społeczne, utrzymywane jest nasze państwo, to ktoś taki będzie też znakomitym radnym Sejmiku Wojewódzkiego. Gorąco proszę wszystkich mieszkańców Wałbrzycha, okręgu wałbrzyskiego o oddanie głosu w wyborach na prezydenta Wałbrzycha na pana Posła Ireneusza Zyskę, a w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego na Beatę Żołnieruk - powiedział Jarosław Gowin.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
21%
Złości
9
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Były Koder 11-10-2018 17:30
I to mi sie podoba, brawo panowie ! Szkoda ze o odwiedzinach nie było informacji tu wcześniej.. "Rynek do wynajecia" to obciach dla miasta!
~minoni 11-10-2018 17:48
Ile jeszcze będzie przyjeżdżać wymiotów pisowskich
~ 11-10-2018 18:10
Czy oni naprawdę uważają nas za kompletnych idiotów? Panie Zyska - do Świebodzic! (A tak nawiasem mówiąc pisowcy zmobilizowani jak nigdy, czyżby grunt się pod nogami palił?)
~ja 11-10-2018 18:13
Daniels pozwolił mu przyjechać do Wałbrzycha?
~Polewa z matolka 11-10-2018 18:13
Myslalem, ze PIS odpuscil Walbrzych, ale jak widac zalezy im tez na dobrej zmianie tutaj. 20 lat rzadow ludzi PO.... wiec juz im wystarczy, bo niedlugo zaczna nami rzadzic jak na Bialorusi dzieci PeOwcow.
~Mariola 11-10-2018 19:26
A kiedy przyjedzie Jarosław Kaczyński??
~bicz_bozy 11-10-2018 20:04
wstręt pisowskich "elit" do spotkań z ludźmi jest zrozumiały - wszak Wałbrzyszanie to cywilizowanie ludzie i ich pytania mogłyby wywołać u rządzących nie lada stres. po drugie, lepiej jak najmniej być kojarzonym z jajcarzem Irkiem, ponieważ nikt nie lubi fotografii z przegranymi. choć garstka wałbrzyskich wyznawców pisowskich (marzących pewnie o staniu się "wałbrzyskimi misiewiczami") będzie bezkrytycznie nastawionych do tych "jałowych" wizyt. przecież, cytując obecnego premiera, ludzie są tacy głupi, że to działa. dzięki Bogu, tylko część ludzi.
~ 11-10-2018 20:30
Nawet Gierek zapowiadał swoją wizytę, gdy miał gościć w Wałbrzychu. Banda tchórzy.
~..................... 11-10-2018 20:34
Wałbrzych jest dla władz centralnych wart tyle uwagi, aby wpaść, popatrzeć, wypić kawę i jechać dalej. Potem radźcie sobie sami.
~wyzwalacz 11-10-2018 21:00
Zbędnego przepraszania w imieniu Polaków i układów z Danielsem - nie zapomnimy.
~marsowa mina 11-10-2018 21:03
Zyska, kogo jeszcze schowasz przed ludźmi? Wolisz pokazywać czy chować tych swoich "gosci"? Ależ wy sie musicie strasznie bać....
~Rynkowo bez PiSu 11-10-2018 21:32
I co Zyska otworzy w centrum miasta w tych pustych lokalach biznesy ? poj**ebani PiSowcy, myślą że ludzie się nabiorą na takie gówna.
~Bily 12-10-2018 6:40
.
~awf 12-10-2018 6:45
Wybór p. Zyski a nie obecnego Prezydenta Szełemeja byłby pożegnaniem z rozumem wałbrzyszan bowiem żaden dotychczasowy włodarz miasta nie zrobił tyle dobrego ile obecny. Wielu ludzi którzy po latach odwiedzają miasto a niegdyś tu pracowali np. jeden z profesorów Politechniki Wrocławskiej na wydz. górniczym ,niegdyś pracujący w naszej filii nie mogą się nadziwić jak miasto zmieniło się na korzyść, że jest czyste i ładniejsze. Jestem świadkiem jak 10 może 11 lat temu w SYGNAŁACH DNIA PR przejeżdżając samochodem przez Wałbrzych słuchacz z Poznania połączył się z radiem i powiedział ,, życzę włodarzom miasta, aby mieli na spodniach takie dziury jakie mają na drogach" --nic dodać.
~ 12-10-2018 9:39
co to za przystojniak na zdjęciu? Tofik?
~Szpitalnik 12-10-2018 10:55
"Jako przyszły prezydent Wałbrzycha", padłem. Chyba że mówi o dalekiej przyszłości. Wynik będzie taki że nie spojrzy sobie w oczy przez kilka tygodni!
~ 12-10-2018 11:05
Zyska wygra wybory 1-27 albo 11-89
~Polewa z polewy 12-10-2018 11:32
Nastepny po tajniaku mysli ze cos zdziala. Przyjazd wazniakow z Warszawy ewidentnie pokazuje slabosc walbrzyskiego pisu i jego kleske w wyborach...
~Jakubek1993 12-10-2018 21:40
Mnie zastanawia pani Żołnieruk jeszcze parę lat temu była członkiem partii Janusza Korwina-Mike a teraz kandyduje z PiS-u,gdyby nie to to może bym oddał głos,a tak wybieram samych z list bezpartyjnych bo samorząd powinien taki być.wielka polityka niech sobie będzie na Wiejskiej w Warszawie.A to że wygra p.dr Szełemej to jestem tego pewien.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group