Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4869
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jarosław Królikowski zaśpiewa Niemena dla wałbrzyszan

Niedziela, 13 listopada 2011, 7:17
Aktualizacja: 7:18
Autor: Sven
Wałbrzych: Jarosław Królikowski zaśpiewa Niemena dla wałbrzyszan
Fot. organizatorzy
Na koncertach Jarosława Królikowskiego można odnieść wrażenie, że słyszy się Czesława Niemena.

W sobotę, 26 listopada w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu o godzinie 18:00 odbędzie się koncert pt. „Niezapomniane piosenki Czesława Niemena”.

Wystąpi Jarosław Królikowski, najwierniejszy odtwórca piosenek Niemena, na co dzień tenor Opery Wrocławskiej. Barwa jego głosu do złudzenia przypomina glos Niemena. Dla miłośników twórczości Mistrza będzie to zapewne niezwykłe przeżycie.

Dlatego warto zarezerwować sobie sobotni listopadowy wieczór i przyjść na koncert pamięci Czesława Niemena - najważniejszego twórcy pop-kultury XX wieku w naszym kraju. Piosenka „Dziwny jest ten świat” została uznana piosenką stulecia. Artysta niepowtarzalny, twórca nowych trendów muzycznych.

Czesław Niemen to głos kilku pokoleń. To najlepszy nauczyciel języka polskiego lat siedemdziesiątych. To krzewiciel narodowej poezji polskiej. To pocieszyciel i inspirator pokoleniowy. Czesław Niemen był wokalistą, kompozytorem, multiinstumentalistą, aranżerem, poetą, producentem płytowym, malarzem. Był człowiekiem renesansu. Twórcą muzyki do 13 filmów i 24 spektakli teatralnych, między innymi do dwóch spektakli dla Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Założyciel i lider czterech zespołów rockowych. Zdobywca trzech złotych płyt. Autor 19 dużych płyt gramofonowych i kompaktowych.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group