Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4630
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Walim: Jaś i Małgosia uczyli ekologii

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 7:40
Aktualizacja: 10:44
Autor: red
REGION, Gmina Walim: Jaś i Małgosia uczyli ekologii
Fot. Anna Kabat
W Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu i w Jugowicach "Jaś i Małgosia" przeprowadzili ekologiczną edukację teatralną.

Grupa z Trzebini, w swoim spektaklu, kształtowała świadomość oraz uczyła troski o środowisko. Po takiej nietypowej lekcji, uczniowie obu szkół z pewnością dobre nawyki wcielą w życie.

Program edukacyjny o tematyce ekologicznej, w formie przedstawienia teatralnego pt. „Jaś i Małgosia” Studia Teatralnego Sztuka Krzysztofa Malikiewicza, kształtuje świadomość inną niż ta, którą budują środki masowego przekazu.

Spektakl zaangażował młodych odbiorców, którzy stali się jego współtwórcami. Dzięki temu, że w fabułę wplecione były terminy i pojęcia ekologiczne, dzieci poznały najważniejsze treści dotyczące troski o czystość środowiska i dowiedziały się, dlaczego tak ważny jest recykling. Przy okazji razem z tytułowymi Jasiem i Małgosią, nauczyły się selektywnej zbiórki śmieci, wzięły czynny udział w spektaklu rozmawiając z bohaterami, czy odpowiadając na pytania zadawane przez aktorów.

Teatralna edukacja ekologiczna zakończyła się złożeniem obietnicy przez dzieci o tym, że nie będą śmiecić, co zresztą zostało potwierdzone stosownym dokumentem, zwanym "umową z przyrodą".

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group