Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4426
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jeden wykorzystał znalezione pieniądze, drugi kartę płatniczą

Środa, 7 marca 2018, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Jeden wykorzystał znalezione pieniądze, drugi kartę płatniczą
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na jednej ze stacji paliw znajdującej się przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu znaleźli portfel, a następnie skorzystali z gotówki oraz karty płatniczej.

24 lutego tego roku pokrzywdzony zgłosił policjantom, że na jednej ze stacji paliw zgubił portfel z pieniędzmi, dokumentami oraz kartami płatniczymi, a z konta bankowego zniknęła mu część środków. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności w celu ustalenia, kto bezprawnie skorzystał z jednej ze znalezionych kart.

Działania operacyjne realizowane przez policjantów z „jedynki” doprowadziły do zatrzymania 5 marca około godziny 9.00 w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej dwóch mieszkańców naszego miasta w wieku 32 i 56 lat. Młodszy z mężczyzn, który jak się okazało portfel podniósł, podczas czynności procesowych przyznał, że znajdujące się w jego wnętrzu pieniądze wykorzystał na alkohol. Drugi wałbrzyszanin natomiast oświadczył, iż siedmiokrotnie użył karty bankomatowej dokonując płatności zbliżeniowych. Policjanci dzięki uzyskanej informacji własnej odzyskali utracone mienie.

Obaj wałbrzyszanie staną teraz przed sądem. 32-latek odpowie za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Drugi z mężczyzn za przełamanie zabezpieczeń karty płatniczej może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group