Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jeden ze złodziei ukradł złoty łańcuszek, inny artykuły spożywcze i alkohol, a kolejni przybory toaletowe

Niedziela, 9 czerwca 2019, 6:32
Autor: red
Wałbrzych: Jeden ze złodziei ukradł złoty łańcuszek, inny artykuły spożywcze i alkohol, a kolejni przybory toaletowe
Fot. KMP Wałbrzych
Na gorącym uczynku przestępstwa kradzieży złotego łańcuszka o wartości ponad 4 tysięcy złotych zatrzymali w minioną środę policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy 26–letniego wałbrzyszanina. To nie jedyny złodziej, jaki w tym dniu wpadł w ręce funkcjonariuszy.

Do kradzieży złotego łańcuszka doszło 5 czerwca około godziny 12:30, po tym jak 26-letni mężczyzna wysiadł z autobusu na przystanku przy ul. Nowy Świat w centrum miasta. Zaalarmowani policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali sprawcę przestępstwa na gorącym uczynku kilkadziesiąt metrów dalej przy ul. Konopnickiej. Odzyskane mienie trafiło ponownie do pokrzywdzonego, a podejrzany do policyjnej izby zatrzymań.

Tego samego dnia w nocy funkcjonariusze prewencji zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina, który dwukrotnie w marcu i maju tego roku dokonał kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholowych o łącznej wartości ponad 600 złotych w dwóch sklepach tej samej sieci w Wałbrzychu oraz Boguszowie-Gorcach.

Późnym wieczorem natomiast w ręce policjantów drugiego komisariatu wpadli 26-latek oraz 24-latka. Oboje wspólnie i w porozumieniu w drugiej połowie maja kilkakrotnie wychodzili z drogerii znajdującej się przy ul. 1 maja w Wałbrzychu ze szczoteczkami elektrycznymi oraz perfumami o łącznej wartości ponad 1150 złotych.

Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group