Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina "Aktywna razem"

Środa, 2 czerwca 2021, 7:23
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina "Aktywna razem"
Fot. Gmina Jedlina–Zdrój
Dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego i Niepublicznego Przedszkola w Jedlinie–Zdroju zostały objęte programem profilaktycznym „Aktywni Razem.” Poprzez dzieci chcemy również dotrzeć do ich opiekunów i wesprzeć rodziny zmagające się ze skutkami wielomiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią.

W projekcie bierze udział ponad 450 dzieci, podzielonych na różne grupy wiekowe. W poszczególnych grupach występują różne problemy i w związku z tym inne sposoby radzenia sobie z ich skutkami, stąd taki podział. Poszczególne działania łączy jednak idea wspólnego spędzania czasu w sposób aktywny.

Początek realizacji projektu przypadł na ostatnie dni maja. Wszyscy uczestnicy otrzymali vouchery uprawniające do korzystania z atrakcji Parku Aktywności „Czarodziejska Góra”. Co ważne, korzystanie z tras linowych przez dzieci wymaga zgody dorosłego opiekuna, a to oznacza, że trzeba się tam wybrać razem. Dodatkowo w dzień dziecka odbyły się wspólne zabawy z animatorami na terenie kompleksu Active Jedlina, przy ul. Kłodzkiej. Vouchery uprawniają również do darmowego udziału w zajęciach kulturalno-rekreacyjnych, które zostaną zorganizowane w sierpniu. W planach są między innymi wycieczki, wspólne ogniska, nauka tańca czy udział w grach strategicznych.

- W ten sposób promujemy zdrowy styl życia i integralność rodzin, co jest jednym z zadań gminy wynikających z ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W obecnych czasach, które wymuszają na nas bardzo szybkie tempo życia prowadzące do stresów, warto poświęcić choć kilka chwil na to, żeby zadbać o siebie i najbliższych. Dane po pandemii są rzeczywiście zatrważające, zauważalny jest wzrost niezdrowych nawyków i różnych patologii w rodzinach. Częściej dochodzi do nadużywania alkoholu i przemocy domowej.

Projekt został sfinansowany ze środków własnych gminy Jedlina-Zdrój w ramach z gminnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group