Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3726
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój/Walim: Jedlina i Walim się cieszą

Wtorek, 19 lipca 2022, 14:05
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój/Walim: Jedlina i Walim się cieszą
Fot. ilustracyjne
Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji zrealizuje zadanie zatytułowane "Poprawa gospodarki wodnej na terenie Gminy Jedlina – Zdrój i Gminy Walim". Unijne dofinansowanie wyniesie 2 miliony 465 tys. 655 zł.

Wiosną tego roku rozpoczął się nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową. Dziś poznaliśmy jego rozstrzygnięcie, dzięki któremu do 29 dolnośląskich gmin trafi ponad 92 miliony złotych.

- Wszystkie inwestycje w gospodarkę wodną to inwestycje w jakość naszego codziennego życia, dlatego cieszę się, że do dolnośląskich gmin trafi tak potężne wsparcie finansowe. Dodatkowo umiejętne i rozważne gospodarowanie wodą staje się koniecznością w czasach postępujących zmian klimatycznych. Dlatego będą to inwestycje ważne podwójnie – poprawią komfort życia mieszkańców i pomogą środowisku naturalnemu – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Konkurs był zorganizowany w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

- Bardzo się cieszę, że samorządy skorzystają z tych pieniędzy i rozwiną swoją infrastrukturę wodno-ściekową. Dlaczego to takie ważne? W wielu miejscach w naszym regionie są jeszcze obszary, gdzie brakuje kanalizacji lub oczyszczalni ścieków. Dlatego jestem przekonany, że wspólnymi siłami krok po kroku będziemy w stanie redukować braki infrastrukturalne – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.

Wsparcie obejmie do 100 % kosztów inwestycji, a limit dofinansowania dla poszczególnych gmin wynosi maksymalnie 5 milionów złotych.

W ramach kosztów kwalifikowalnych finansować można między innymi koszty budowy/przebudowy:

• sieci wodociągowych,

• sieci kanalizacyjnych,

• oczyszczalni ścieków,

• przydomowych oczyszczalni ścieków,

• stacji uzdatniania wody,

• podziemnych zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności co najmniej 100 m3 albo budowy takich zbiorników wraz z budową lub przebudową systemu kanalizacji deszczowej lub infrastruktury towarzyszącej, które umożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

39
67%
Cieszy
10
17%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
6
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group