Niedziela, 14 czerwca
13°C Jelenia Góra
reklamy

Jedlina z nowym skarbnikiem

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

– Kiedy 7 maja objęłam urząd burmistrza, dotychczasowa skarbnik miasta Jedliny–Zdróju, Marzena Wróbel nie pełniła już swojej funkcji. Została odwołana w dniu 25 kwietnia przez Radę Miasta poprzedniej kadencji, na wniosek poprzedniego burmistrza – mówi Ilona Bujalska, burmistrz Jedliny–Zdroju.

- Funkcja skarbnika jest kluczowa i niezbędna dla każdego miasta, dlatego zwróciłam się do obecnej Rady Miasta z prośbą o zwołanie sesji nadzwyczajnej i powołanie nowego skarbnika. Na to stanowisko rekomendowałam Magdalenę Przyszlak-Świerkowską. Kandydatura została zaakceptowana, a radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę, ustanawiając stanowisko skarbnika miasta Jedlina-Zdrój - informuje burmistrz.

Magdalena Przyszlak-Świerkowska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (wydział prawa i administracji kierunek administracja publiczna) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (studia podyplomowe audyt w administracji publicznej i przedsiębiorstwach prywatnych). Posiada także Certyfikat Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej w Warszawie - Audytor Wewnętrzny. Od 26 lat pracuje w finansach samorządowych. W urzędzie gminy zajmowała stanowiska między innymi głównej księgowej szkoły oraz głównej księgowej instytucji kultury.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka