Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina Zdrój ugości biegaczy górskich

Wiadomości: Jedlina Zdrój
Piątek, 24 maja 2013, 15:04
Autor: PAW
Fot. użyczone
Już po raz XI w Jedlinie Zdroju w dniu 25 maja odbędzie się Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym na dystansach 10km i 5km. Do zdobycia są góry Kamienna i Dłużyca, wznoszące się na 600m n.p.m.. Trasa jest niełatwa co tym bardziej czyni ją atrakcyjną dla rywalizujących zawodników.

Bieg ten wpisał się już chyba na stałe w krajobraz przepięknej Jedliny Zdrój i wielu biegaczy nie wyobraża sobie sezonu bez uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie. Tegoroczny organizator, Centrum Kultury Jedlina Zdrój, postara się aby nikt nie wyjechał zawiedziony.

Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 rodzinnym biegiem sztafetowym i biegami dla dzieci na zróżnicowanych dystansach, począwszy od 1000m do 50m. O godz. 16:00 w biegu głównym zobaczymy zawodników na dystansie 5km i 10km. Uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia kolejnych punktów do Ligi Biegów Górskich „montrail” i Ligi Festiwalu Biegów w Krynicy Zdroju. Będzie też coś dla pasjonatów Nordic Walking, mogących się zmierzyć na 5-kilometrowej trasie.

Dla zawodników przewidziano posiłek i oryginalne pamiątki na mecie.

W organizacji jedlińskiego święta biegania wezmą również udział wolontariusze z wałbrzyskich zakładów firmy Toyota: w ramach programu „Pomoc z Toyoty” i biegacze z K.B. „TeMMPo Wałbrzych”. Chęć wsparcia zgłosili też studenci Szkoły Wyższej im. P.Włodkowica w Płocku szkolący się w ośrodku we Wrocławiu na Podyplomowych Studiach dla Menedżerów Sportu, którzy w formie zajęć praktycznych będą nabywać niezbędna im wiedzę. O bezpieczeństwo uczestników zadba Grupa Wałbrzysko – Kłodzka GOPR.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group