Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Jesienne fit"

Piątek, 1 listopada 2019, 13:57
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019, 7:50
Autor: red.
Wałbrzych: "Jesienne fit"
Fot. red.
Na Placu Magistrackim odbyło się spotkanie pod hasłem „Jesienne fit – potrawy pędzlem malowane”.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych, Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SDiR ZSZS oraz Zakład Aktywności Zawodowej „Nadzieja”. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej.

Celem spotkania było propagowanie idei ekologii w żywieniu z wykorzystaniem surowców wtórnych, rozwijanie pasji kulinarnych oraz wspólna integracja uczestników ze społecznością lokalną. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu, „Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 5 w Wałbrzychu”, uczniowie Branżowej Szkoły Specjalnej I-go Stopnia, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy SDiR ZSZS, a także mieszkańcy śródmieścia i innych dzielnic miasta.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Patrol Szkolny Straży Miejskiej, który również aktywnie włączył się w propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia - Fit. W trakcie imprezy uczestnicy zostali zaznajomieni z zasadami zdrowego żywienia związanymi z Piramidą Żywieniową oraz pozytywnym wpływem aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Na czterech stanowiskach wspólnie przygotowywane były potrawy według przepisów skomponowanych w oparciu o zbilansowaną dietę i zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze z uwzględnieniem dziennego zapotrzebowania na kcal.

Potrawy wykonane zgodnie z zasadami fit i zachowaniem BHP degustowali uczestnicy wydarzenia i obecni goście. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji. Organizatorzy zapraszają na kolejne planowane spotkanie pod hasłem „Wiosenne fit - potrawy pędzlem malowane”.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group