Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jest kasa na nowe autobusy!

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 29 stycznia 2011, 11:42
Aktualizacja: 15:24
Autor: PAW
Już wkrótce wałbrzyszanie będą mogli jeździć nowymi autobusami
Fot. red
Marek Łapiński, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Ireneusz Ratuszniak, Dyrektor Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego w urzędzie marszałkowskim na konferencji prasowej podsumowali wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013 oraz przedstawili do kogo trafią dodatkowe środki na realizację inwestycji dofinansowanych z programu regionalnego.

Okazuje się, że jeszcze w tym roku województwo dolnośląskie otrzyma ponad 100 mln zł od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach tzw. Krajowej Rezerwy Wykonania oraz tzw. dostosowania technicznego.

Do publicznej wiadomości zostały podane również informacje dotyczące oceny merytorycznej w ramach naboru dla projektów złożonych w trybie systemowym – Rozwój Infrastruktury Transportowej na Dolnym Śląsku w ramach RPO.

Ocenie poddanych zostało 6 projektów i wszystkie otrzymały pozytywną ocenę na łączną kwotę przekraczającą 124 miliony złotych. Wśród projektów znalazł się też jeden bezpośrednio dotyczący Wałbrzycha i jego mieszkańców. Projekt zatytułowany „Modernizacja infrastruktury transportu publicznego w Wałbrzychu, obejmująca zakup nowych, przyjaznych dla środowiska autobusów oraz modernizacja warsztatu pomocniczego i stacji kontroli pojazdów w zajezdni MPK Sp.z.o.o. w Wałbrzychu”.

Wnioskodawcą jest MPK w Wałbrzychu. Projekt został bardzo wysoko oceniony i może liczyć na dofinansowanie w wysokości blisko 16,5 milionów zł. Całość inwestycji jest warta ponad 23 miliony 630 tys. zł.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~jim 29-01-2011 12:33
Co znaczy przyjazne dla srodowiska,tak bedą przyjazne jak Wałbrzyskie Jelcze gazowe 80 tys i do remontu silnik, przy 60 tysiacach 12 litrow oleju spalaja na zmiane to gdzie tu ochrona srodowiska.
~lol 29-01-2011 16:21
Takie jelcze są 2, więc ogarnij się człowieku. Poza tym świetnie się spisują w zimie, nie to co neoplany co padają na Wańkowicza.
~benkmen 29-01-2011 19:16
A czy ten RPO został nareszcie poddany profesjonalnej procedurze pokropkowej?
~obserwator !! 29-01-2011 19:33
Jestem za tym aby w najblizszym czsie , wycofac z ruchu ulicznegoe te kopcące autobusy MZK , ktore przerobiono i do ich zasilania niw wiadomo co sie stosuje, Autobus ruszajacy z przystanku pozostawia za soba chmury czarnych , smierdzacych spalin. Czy w tym MZK ktos sprawdza te pojazdy przed wyruszeniem na trasy. A moze tak Inspaktorzy Gospodarki Samochodowej = " Przysłowiowe KROKODYLKI " raz na jakis czas przed brama Zajezdni MZK przeprowadzili kontrole , to napewno okolo polowy taboru MZK pozostałoby w zajezdni. A przedstawiciele Ochrony Srodowiska z UM Wałbrzych i Starostwa Powiatowego nie widza tego zjawiska.
~do lol 29-01-2011 20:09
Jelcze są 2 ?? to Ty chyba niewidomy jesteś
~Slapot 29-01-2011 22:53
No to poczekamy zobaczymy a na razie trupkami pojezdzimy
~stacho 30-01-2011 8:22
Zamiast kupić więcej nowszych autobusów spełniających np. normę euro 4, to kupują jakieś badziewie na skroplony gaz ziemny. Panowie tyle syfu co wypuszczają te stare Neoplan'y to nawet jak kupicie 30 na gaz skroplony, to nie wyrównają się straty dla środowiska. Nie ma się czym chwalić bo miasta wielkością przypominające W-ch już dawno wymieniły cały tabor na nowy. Ponadto na wałbrzyskich dziurach nie wytrzyma żaden tabor - wszystko pęka.
~do stacho 31-01-2011 14:54
Ja pierdziele, nic tym ludziom nie pasuje. Ciesz sie ze sa dwa nowe wozy na ekologiczne paliwo. Tylko ku** mac byscie narzekali. Co by nie kupic zawsze narzekacie. Nie dobrze mi sie robi na takich debili jak Wy. Do komory gazowej z Wami.
~zako 31-01-2011 20:42
nie obrazaj ludzi pacanie te dwa autobusy sa tylko wypozyczone na testy nie sa nasze a i tak sie psuja ciagle wiec nie ma sie czym chwalic
~ona77 3-02-2011 20:36
Zgodzę się z przedmówcą,że na "naszych" wałbrzyskich drogach ( jezdniach) nawet autobusy najnowszej,najlepszej generacji nie mają szans na przetrwanie :(
~wałbrzyszanin 8-02-2011 1:47
Nim zaczną kupować autobusy, z jakimiś cudownymi technologiami niech zajmą się tym co się dzieje w firmie. Większość autobusów zdewastowanych, codziennie przynajmniej kilka się psuje. Ten monitoring co jest w tych Citelisach jest nic nie warty bo te autobusy są i tak zdewastowane. Więc osobiście uważam że więcej korzyści będzie jak firma wyda trochę grosza na porządne kamery i wstawi do wszystkich autobusów, a nie kupuje jakieś dziadoctwo z przeceny. Druga sprawa niech bardziej dbają o ten tabor, który mają bo on spokojnie pojeździ jeszcze ze 3-4 lata tylko trzeba o niego dbać. Można by też bardziej zadbać o porządek i bezpieczeństwo zwłaszcza w wieczornych kursach np poprzez patrole policji po cywilnemu. Po co potem wywalać kupę kasy na remonty autobusów co miesiąc jak można wydać raz więcej na dłuższy okres czasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group