Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3644
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Jubileusz biblioteki

Wtorek, 29 października 2019, 12:28
Aktualizacja: Środa, 30 października 2019, 8:03
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Jubileusz biblioteki
Fot. organizatorzy
Piątkowe popołudnie (25 października) w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze przepełnione było muzyką – zarówno nowoczesną jak i ludową – śpiewem, podziękowaniami, ciepłymi słowami, wspomnieniami i serdecznymi życzeniami, a to za sprawą ważnego kulturalnego wydarzenia – Jubileuszu 70– lecia powstania czarnoborskiej Biblioteki oraz 5–lecia nowej siedziby.

Jubileuszowa uroczystość zgromadziła w Bibliotece + Centrum Kultury władze gminy, parlamentarzystów, przedstawicieli ościennych samorządów, kierowników gminnych jednostek oraz dyrektorów bibliotek współpracujących z czarnoborską instytucją, reprezentantów organizacji pozarządowych, zespoły ludowe, obecnych oraz byłych pracowników, a także, a może przede wszystkim osoby zaangażowane w powstanie obecnej siedziby.

Już po przekroczeniu progu wszyscy goście witani byli pięknym śpiewem Kapeli Góralskiej Janicki, a początek całej uroczystości uświetnił niezapomniany występ Jadwigi Tomczyńskiej-Ambroziak i Maksymiliana Ambroziaka. Swoje sceniczne "5 minut" miały również zespoły działające przy B+CK - Grzędowianki, Radość oraz młodzi aktorzy z teatrzyku I Morele Bęc.

Po części artystycznej od gospodarza uroczystości – Adama Góreckiego Wójta Gminy Czarny Bór oraz Katarzyny Bernaś p.o. Dyrektora B+CK popłynęło wiele słów wdzięczności i podziękowań dla stowarzyszeń i instytucji, które miały czynny wpływ na powstanie tak wspaniałego obiektu - dzięki którym, i dla których placówka wciąż się rozwija. 70-lecie czarnoborskiej książnicy było też doskonałą okazją do wspomnień o tych, którzy przyczynili się do tworzenia pierwszych księgozbiorów w gminie, a których już niestety z nami nie ma…

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu nie mogło też zabraknąć okazałego tortu, pięknych życzeń, kwiatów i niepowtarzalnych prezentów. Serdecznościom nie było końca, bo przez te wszystkie lata biblioteka stała się nie tylko miejscem, w którym można czytać lub wypożyczać książki, lecz miejscem spotkań ludzi, którzy pragną się integrować, rozwijać swoje pasje oraz udzielać społecznie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group