Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2807
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileusz Liceum Sióstr Niepokalanek

Niedziela, 9 października 2016, 10:57
Aktualizacja: 22:45
Autor: red.
Wałbrzych: Jubileusz Liceum Sióstr Niepokalanek
Fot. Robert Bajek
W obecności ks. bp. Ignacego Deca – Biskupa Świdnickiego, Romana Szełemeja – prezydenta Wałbrzycha i Tomasza Siemoniaka – Posła na Sejm RP odbyły się wczoraj uroczyste obchody jubileuszu 70–lecia Prywatnego Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu.

Uroczystość rozpoczęła się od zwiedzania szkoły, oraz spotkań absolwentów z nauczycielami. Następnie Matka Wawrzyna wygłosiła wykład "Wałbrzych - nasza szkoła, nasz dom. Miejsce, w którym dojrzewa człowiek", w którym przypomniała historię szkoły, jej dzieje na przestrzeni lat, zmiany, które zachodziły w szkole i sylwetkę patronki - bł. Marceliny Darowskiej.

Po wykładzie odbyła się msza św., której przewodził JE ks. bp Ignacy Dec. Podczas mszy poświęcona została tablica, upamiętniająca 70 rocznicę powstania liceum i 20 rocznicę beatyfikacji Marceliny Darowskiej. Jak przystało na jubileusz nie zabrakło też urodzinowego tortu oraz występów artystycznych - spektaklu teatru La.MOR.T "Następni" i koncertu "Wychowanki mają głos".

Prywatne Gimnazjum i Liceum Żeńskie im. Matki Marceliny Darowskiej powstało dzięki staraniom Sióstr Niepokalanek i pozytywnej decyzji Kuratora Oświaty i Wychowania we Wrocławiu z dnia 26 sierpnia 1946 roku. Do dnia dzisiejszego mury szkoły opuściło prawie 900 absolwentek Liceum Sióstr Niepokalanek.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group