Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileusz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

Poniedziałek, 19 września 2011, 8:12
Aktualizacja: 8:32
Autor: Sven
Wałbrzych: Jubileusz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego
Fot. Sven
Przez całe niedzielne popołudnie mieszkańcy Podzamcza mogli brać udział w uroczystości z okazji trzydziestolecia pierwszej na osiedlu parafii.

W uroczystej mszy, którą odprawił metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki wzięła udział liczna grupa wiernych, w tym przedstawiciele parlamentu, władz miejskich Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju.

W trakcie mszy ustanowione zostało Bractwo Krzyża Świętego, którego celem jest pogłębianie życia religijnego i wzrost duchowy wiernych. Bractwo ma siedzibę w Wałbrzychu i liczy szesnaście osób, ale jest otwarte dla nowych członków, zarówno osób duchownych jak i świeckich.

Powołana została także Róża błogosławionego Jana Pawła II. Utworzyło ją kilkanaścioro rodziców, którzy wspólnie będą się modlić w intencji swoich dzieci. Również ta grupa ma charakter otwarty.

Przez cały czas trwania uroczystości można było kupować losy i wygrać różne nagrody: od lizaka przez sprzęt gospodarstwa domowego, książki aż po rowery i wycieczki zagraniczne. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na ołtarz Jana Pawła II.

Nie zabrakło także rozrywki. Na koniec uroczystości wystąpił zespół Trubadurzy, który z przerwami gra już ponad czterdzieści lat. Od 2009 roku jest ściślej związany ze środowiskami katolickimi, kiedy w noc sylwestrową wystąpił w „Telewizji Trwam”. Muzyka przyciągnęła sporą grupę mieszkańców Podzamcza, a dla wielu z nich przeboje Trubadurów były miłym wspomnieniem młodości.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group