Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4865
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jubileusz „Sudetów”

Poniedziałek, 21 marca 2011, 6:49
Aktualizacja: 6:50
Autor: Sven
REGION: Jubileusz „Sudetów”
Fot. Miesięcznik "Sudety"
Każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o obszarze Sudetów śmiało może sięgnąć po miesięcznik „Sudety”, ukazujący się bez przerwy od dziesięciu lat.

W dzisiejszych czasach utrzymywanie się na rynku przez tak długi okres to spory wyczyn, zasługujący na gratulacje. „Sudety” zawierają rzetelne informacje ujęte w łatwe w odbiorze teksty. W pierwszym numerze pisma Redaktor Naczelny w ten sposób zwrócił się do czytelników: „Miesięcznik nasz adresowany jest zarówno do tych osób, które mieszkają na obszarze Sudetów i Śląska, jak też do mieszkańców najdalszych krańców Polski. Do wszystkich, którzy góry lubią i znają, ale też do tych, którzy jeszcze nie zasmakowali wędrówki górskim szlakiem, noclegu w schronisku, zwiedzania wiejskiego kościółka”.

Nasz region jest tak piękny i bogaty w dobra kultury oraz powikłane dzieje, że będzie o czym pisać jeszcze przez wiele lat. Życzymy redakcji „Sudetów” kolejnych lat owocnej pracy.

Na koniec publikujemy list, jaki otrzymaliśmy od Redaktora Naczelnego Romualda M. Łuczyńskiego:

Ogólnopolski miesięcznik „Sudety” obchodzi dziesięciolecie swego istnienia. Po raz pierwszy ukazał się wczesną wiosną 2001 roku, a obecnym numerem zamykamy 10. rocznicę jego wydawania, rozpoczynając kolejną dekadę.

Zasadniczym celem, jaki postawiło sobie wydawnictwo ATUT, przystępując do prac związanych z organizacją nowego pisma, była chęć stworzenia periodyku, na łamach którego mogłyby się ukazywać materiały, służące propagowaniu wiedzy o Sudetach, ich przyrodzie, kulturze i historii, jak wskazano w podtytule.

W dziesiątym roku wydawania „Sudetów”, które jest pismem rozpoznawalnym, mającym już stałe, ugruntowane miejsce na rynku, mamy niemal 40 stałych współpracowników, wywodzących się z różnych środowisk, głównie naukowych i przewodnickich. A gdybyśmy zsumowali wszystkie strony dotychczas wydanych 121 numerów, otrzymalibyśmy pokaźną ilość stron - 5432, zawierających teksty oraz ilustracje, dawne i współczesne.

Po dziesięcioletniej fascynującej przygodzie redagowania „Sudetów” jestem przekonany, że założenia przyświecające powstawaniu pisma zostały osiągnięte. Sądzę, że mimo wielu trudności związanych z wydawaniem pisma, wszyscy współuczestniczący w jego wydawaniu mogą chyba z dumą powiedzieć, że merytoryczny poziom „Sudetów” pisma nie uległ obniżeniu, a przeciwnie - stale się podnosi.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękuję za życzenia, jakie odebraliśmy od Czytelników i wielu instytucji z okazji naszego jubileuszu. Dziękuję także za wszystkie wyrazy sympatii, jakie otrzymywaliśmy przez te 10 lat, także za krytyczne uwagi od Czytelników, które zawsze staraliśmy się uwzględniać.

Redaktor Naczelny
dr Romuald M. Łuczyński

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group