Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2800
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileuszowy Festiwal promujący zdrowie za nami

Czwartek, 14 grudnia 2017, 11:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Jubileuszowy Festiwal promujący zdrowie za nami
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym zorganizowano jubileuszowy, XXV Festiwal "Promocja zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej – wybieram zdrowie".

Festiwal został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wałbrzychu, przy współpracy z Gminą Wałbrzych i Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Festiwal stanowi element programu realizowanego w szkołach, a jego celem jest wzrost poziomu wiedzy dzieci i młodzieży na temat zdrowego stylu życia, kształtowanie umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji w zakresie zdrowia oraz zintegrowanie środowiska szkolnego na rzecz promowania zdrowia. Jako że była to jubileuszowa edycja Festiwalu nie zabrakło wielu życzeń, gratulacji i oczywiście jubileuszowego tortu.

Cały program podzielony jest na kilka etapów: edukację, pracę nad przedstawieniem teatralnym, eliminacje, które odbywają się w szkołach biorących udział w projekcie i Festiwal, stanowiący finał programu. Prezentowane podczas Festiwalu przedstawienia oceniane są zarówno pod względem walorów artystycznych jak i przekazu, którym jest promocja zdrowia. Wśród poruszanych w przedstawieniach tematów znajdują się między innymi: profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, zdrowa dieta, aktywny tryb życia czy kształtowanie zachowań korzystnych dla zdrowia.

W tegorocznej edycji Festiwalu udział wzięli uczniowie PSP nr 2, wystawiając spektakl "Zdrowo żyć", PSPS 10 z "Opowieścią o tym jak zdrowie choroby przegnało", PSP nr 37 przedstawiając "Jadłospis Marcelinki" i sztukę "Raz, dwa, trzy wybierz Ty", PSP nr 28 pokazując "Szkołę jakich wiele", ZS-P nr 3 z "Nową piramidą żywienia i aktywności fizycznej na wesoło", ZS-P nr 1 z przedstawieniem "Żyj zdrowo i kolorowo", ZS nr 4 pokazało jak "Gwiazdą być" i uczniowie PSP z OI nr 26 z przedstawieniem "Cukierki".

W kategorii dzieci młodszych:

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Wałbrzychu „Opowieść o tym jak zdrowie choroby przegnało”.
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu „Szkoła jakich wiele”.
III miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu „Żyj zdrowo i kolorowo”.

W kategorii dzieci starszych:

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu „Cukierki”
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 37 w Wałbrzychu „Raz, dwa, trzy, wybierz ty„
III miejsce Zespół Szkół nr 4 w Wałbrzychu „Gwiazdą być”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group