Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4519
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileuszowy kocert Józefa Wiłkomirskiego

Sobota, 14 maja 2011, 8:23
Aktualizacja: 9:14
Autor: Sven
Wałbrzych: Jubileuszowy kocert Józefa Wiłkomirskiego
Fot. Sławomir Pawlik
Były życzenia, kwiaty, lampka wina i koncert wałbrzyskich filharmoników pod dyrekcją samego Jubilata. Okazją były osiemdziesiąte piąte urodziny Józefa Wiłkomirskiego.

Co prawda, urodziny założyciela i wieloletniego dyrektora Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Józefa Wiłkomirskiego przypadają w niedzielę, 15 maja, ale już w piątek odbył się jubileuszowy koncert Mistrza.

Wśród licznie zgromadzonych melomanów, z których część zapewne towarzyszy wałbrzyskiej orkiestrze od samego początku, byli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, władz miasta, wałbrzyskich teatrów, zamku Książ i wielu instytucji, z którymi przez lata Józef Wiłkomirski współpracował.

Koncert rozpoczął się od „Karnawału” Antonina Dworaka, po czym nastąpiła część oficjalna uroczystości.
Jubilatowi życzono zdrowia i dwustu lat życia wśród rodziny i przyjaciół. Odbierane życzenia Maestro skomentował: – Wszystkiego mi życzą, poza pieniędzmi – zażartował.

„Gafę” naprawił dyrektor Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu:
- Życzę Ci zdrowia, wszelkiej pomyślności i pieniędzy! Żyj nam co najmniej dwieście lat w zdrowiu i pełnej aktywności. Myślę, że jestem wyrazicielem pragnienia wszystkich melomanów oraz orkiestry, że będziesz gościł na estradzie i będziemy mogli podziwiać Twoją sztukę dyrygencką. Jako dyrygent i dyrektor chciałbym móc korzystać z Twojej wiedzy i ogromnego doświadczenia, chciałbym usłyszeć Twoją radę, gdy będę podejmować ważne dla filharmonii decyzje. Pragniemy, aby wyrazem naszej wdzięczności i uznania były słowa podziękowania dla Ciebie, umieszczone na stałe przy wejściu do sali koncertowej. Chciałbym Cię prosić o uroczyste odsłonięcie tablicy – zakończył Jerzy Kosek.

Odsłonięcie tablicy zakończyło część oficjalną. Po niej wysłuchaliśmy jeszcze kompozycji Józefa Wiłkomirskiego pt. „Obsesja” oraz V Symfonii e-moll op. 64 Piotra Czajkowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group