Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3138
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Juniorzy Górnika wygrali ważny mecz w Dzierżoniowie

Wtorek, 7 października 2014, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: PAW
Wałbrzych: Juniorzy Górnika wygrali ważny mecz w Dzierżoniowie
Fot. red
Po ostatniej porażce na własnym boisku z Academy Wrocław nie ma już śladu. Piłkarscy juniorzy biało–niebieskich w meczu na szczycie pokonali w Dzierżoniowie miejscową Lechię 1–0.

Było to bardzo trudne spotkanie dla podopiecznych Macieja Jaworskiego, bowiem Lechia prezentowała się dotychczas bardzo dobrze i w tym sezonie mierzy w tytuł mistrzowski. Górnicy jednak zagrali bardzo uważnie w defensywie i dzięki golowi Bronisławskiego wywieźli z Dzierżoniowa komplet punktów. Górnik po tej serii meczów zajmuje 2. miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem co liderujące Academy Wrocław, a w najbliższej kolejce wałbrzyszanie podejmą Chrobrego Głogów.

Gorzej spisali się juniorzy młodsi Górnika, którzy rywalizowali z rówieśnikami także z Dzierżoniowa i tutaj Lechia wykazała swoją wyższość i wygrała 2-0. Górnicy znaleźli się po tym meczu w dość nieciekawej sytuacji w tabeli, bowiem zajmują odległe 13. miejsce. W przyszły weekend zagramy u siebie z Chrobrym Głogów i miejmy nadzieję, że w tym meczu nasi zainkasują komplet oczek.

W Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy, w środę Górnicy wygrali 2-1 w Bolesławcu z miejscowym COMT 2012, a w weekend nasi młodzi gracze ulegli u siebie 0-4 Olimpii Kamienna Góra. Trampkarze zajmują w swojej grupie 14. miejsce na 16 zespołów, a następny mecz rozegrają w Jaworze z Kuźnią.

Zdecydowanie lepiej radzą sobie młodzi wałbrzyszanie w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej Młodzików. W środę Górnik wygrał w Bolesławcu z COMT 2012 aż 9-1, a dobrą dyspozycję nasi potwierdzili w miniony weekend, kiedy rozgromili na własnym boisku Olimpię Kamienna Góra aż 13-0. Cztery gole w tym meczu były dziełem Cielemięckiego, również cztery razy bramkarza rywali pokonał Klechowicz, trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Stankiewicz i dwukrotnie zrobił to Krynicki. Górnik zajmuje 2. miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów, co przewodząca Javoria Jawor, a już w następnej serii meczów dojdzie do meczu na szczycie, kiedy w Jaworze Javoria podejmie wałbrzyszan.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group