Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jurto w A PROPOS Frank Parker & Maciej Fortuna & Larry Porter project. KONKURS

Czwartek, 22 października 2009, 21:13
Aktualizacja: Piątek, 23 października 2009, 8:24
Autor: red.
Wałbrzych: Jurto w A PROPOS Frank Parker & Maciej Fortuna & Larry Porter project. KONKURS
Fot. a propos
W piątek o godz. 20 w klubie A Propos kolejna dawka jazzu, tym razem w wykonaniu Macieja Fortuny, Franka Parkera – perkusisty z Chicago i pianisty Larrego Portera. Mamy bilety dla Czytelników.

Frank Parker i Larry Porter reprezentują zupełnie odmienne środowiska jazzowe, eksperymentują także z innymi gatunkami muzycznymi – pierwszy z nich jest aranżerem i producentem muzyki klubowej czy soulowej, natomiast drugi słynie od lat z prowadzenia bardzo przemyślanego, głębokiego dialogu muzyki Wschodu i Zachodu – oprócz komponowania i gry na pianinie posiadł także umiejętność gry na afgańskim instrumencie strunowym o nazwie rebab (re – znaczy tyle co „dusza”, - bab natomiast to droga, furtka, przejście). Obaj muzycy nie znali się wcześniej osobiście – prawdziwe ich spotkanie nastąpi na scenie.

Obaj mają natomiast cechę wspólną z Maciejem Fortuną, która zaważyła o tym, że projekt zaistniał – jest to całkowita otwartość na poszukiwanie nowych brzmień, na nowe formy wyrazu, wywodzące się z jazzowej improwizacji, ale niekoniecznie zamykające się ściśle w tym gatunku muzycznym. Punktem porozumienia staje się tu przekroczenie swoich doświadczeń, kultur i środowisk, z których poszczególni muzycy się wywodzą. Jazz jest tu bardzo istotnym elementem lecz nie jest celem samym w sobie, stanowi jedynie punkt wyjściowy. Podczas koncertu muzykom towarzyszyć będzie znakomity basista Andrzej Święć, współpracujący m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim czy Adamem Pierończykiem.

Bilety w przedsprzedaży - 30 zł, w dniu koncertu - 35zł.

Dla naszych Czytelników mamy 4 bilety. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
Z czyjej inicjatywy powstał Frank Parker & Maciej Fortuna & Larry Porter p r o j e c t?
Na odpowiedzi pod adresem redakcja@walbrzyszek.com czekamy do jutra, do godz. 12.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group