Czytających: 4165

Jaworzyna Śląska: Juventur Podzamcze Wałbrzych mistrzem klasy A!!!

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 19:43
Aktualizacja: 19:55
Juventur Wałbrzych w ostatniej kolejce piłkarskiej klasy A zremisował na wyjeździe 1:1 z Karoliną Jaworzyna Śląska. Cenny 1 punkt dał awans do klasy okręgowej drużynie z Podzamcza. Zjednoczeni Żarów zakończyli rozgrywki na drugim miejscu.

Niespodziewanie w 7 minucie Karolina objęła prowadzenie po bramce Tomasza Majewskiego. Wydawało się, że sensacja stanie się faktem, a awans do wyższej klasy rozgrywek uzyskają Zjednoczeni Żarów. Juventur obudził się dopiero w drugiej części gry. Do siatki gospodarzy w 53 minucie trafił Szkudlarek. Remis jednak w przypadku zwycięstwa zawodników z Żarowa w Jaroszowie, dawał awans Zjednoczonym. Co się okazało? W meczach Karolina - Juventur i Unia - Zjednoczeni padły remisy po 1:1 i to Wałbrzyszanie mogli cieszyć się z awansu dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich.

Karolina Jaworzyna Śląska - Juventur Podzamcze Wałbrzych 1:1 (1:0)

Juventur: Jasiński, Zapała, Resel, Stawiński (89 Gromniak), Korulczyk, Szkudralek (63 Płoński), Błaszczyk (78 Piwko), Cupiał, Bachmatiuk, Chałupka, Zamorski