Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3551
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Już jutro pokażą, kto ma największą wiedzę o Wielkiej Brytanii

Środa, 26 kwietnia 2017, 10:27
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
Wałbrzych: Już jutro pokażą, kto ma największą wiedzę o Wielkiej Brytanii
Fot. archiwum
Przed nami kolejna edycja Tygodnia Kultury Brytyjskiej. Odbywa się on cyklicznie od roku szkolnego 2002/2003 w PSP nr 5 w Wałbrzychu i obecnie ma zasięg regionalny.

Projekt przewiduje różnorodne zajęcia i konkursy, w których uczniowie poprzez wspólną zabawę i rywalizację, pogłębiają swoją znajomość języka angielskiego oraz kultury krajów obszaru anglojęzycznego. Co roku uczniowie biorą udział w szkolnych konkursach wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przez kilka miesięcy poprzedzających Tydzień Kultury pod okiem nauczycieli języków obcych oraz innych przedmiotów, pracują nad projektami poznawczymi, których efektem są tworzone przez nich prace plastyczne czy literackie. Ponadto przygotowują się do udziału w przedstawieniach w języku angielskim.

Program Tygodnia Kultury obejmuje: przedstawienia, konkursy piosenki, wystawy książek autorów anglojęzycznych i książek oraz pomocy do nauki języka angielskiego, pokazy tańca oraz różnorodnych materiałów obrazujących kulturę tychże krajów. Tradycyjnie organizowany jest Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów szczególnie zainteresowanych kulturą i zwyczajami krajów brytyjskich. Od kilku lat ma on zasięg regionalny, gdyż biorą w nim udział nie tylko szkoły podstawowe z Wałbrzycha, ale także te mieszczące się w Szczawnie-Zdroju, Świebodzicach, Boguszowie, Sokołowsku oraz Szklarskiej Porębie. Formuła konkursu zakłada sprawdzenie zarówno wiedzy teoretycznej i praktycznej, a sam konkurs jest podsumowaniem całego Tygodnia Kultury. Połączony jest on z częścią artystyczną oraz z wręczeniem nagród za wszystkie organizowane w ciągu Tygodnia konkursy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group