Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Już w sobotę Memoriał Bogusława Dąbrowskiego w zapasach

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 15 listopada 2012, 15:33
Aktualizacja: 15:33
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Od 10 lat jesiennymi zawodami zapaśniczymi ZLKS Zagłębie wspomina swojego świetnego przed laty zawodnika w najcięższej kategorii wagowej Bogusława Dąbrowskiego.

Popularny "Koniu" wywalczył 22 medale MP seniorów, w tym 5 razy został mistrzem kraju. Walczył przez kilka lat w reprezentacji kraju, zdobywając 6. miejsce na MŚ i ME. Był też mistrzem Francji i Szwecji.

W tym roku z tej okazji w Wałbrzychu zostanie rozegrany Puchar Polski juniorów. Już zgłoszono ponad 100 zapaśników aż z 22 klubów. Być może zobaczymy także reprezentantów Czech, Niemiec i Białorusi. Z Zagłębia wystartuje 8 juniorów: Dawid Tejchman, Mateusz Woźniak, Amadeusz Walczak, Ernest Mickiewicz, Damian Strzelczyk, Dawid Puchalski, Ryszard Mazur, Konrad Mazur.

Patronat nad imprezą objęli prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, którzy fundują nagrody dla najlepszych wałbrzyskich zawodników. Zawody zaczynają się 17.11 w głównej hali OSiR o godz. 9.00. O godz. 13.00 na grobie Bogusława Dąbrowskiego na cmentarzu przy ul. 11 Listopada zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. O godz. 15.30 uroczyste otwarcie imprezy, a po nim walki o medale Pucharu Polski. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group