Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2152
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Już wkrótce kolejna edycja "Górskiego Biegu Niepodległości"

Poniedziałek, 23 października 2017, 10:29
Aktualizacja: 10:33
Autor: PAW
REGION: Już wkrótce kolejna edycja
Fot. organizatorzy
Do startu 6.„Górskiego Biegu Niepodległości” w Świerkach/k. Ludwikowic Kłodzkich pozostał niespełna miesiąc.

Nie wiemy czego oczekiwać po listopadowej aurze, bo równie dobrze może być piękna polska jesień, jak pełnia zimy. O tej porze roku niczego przewidzieć się nie da. Jedno jest pewne. Bieg się odbędzie bez względu na warunki atmosferyczne, a organizatorzy stworzą ciepłą, domową atmosferę, która uczestnikom Biegu, jak wielokrotnie przyznawali, bardzo odpowiada, a przyjeżdżają do Świerków, aby uczcić Święto Niepodległości na sportowo.

Zawodnicy pobiegną przez najpiękniejsze fragmenty Wzgórz Włodzickich, skąd przy słonecznej pogodzie doskonale widać Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie i Orlickie, Góry Stołowe, Wałbrzyskie, Sowie oraz Śnieżkę i Karkonosze. Trasa bez zmian, liczy nieco ponad 10 km.

Co prawda jest to bieg górski anglosaski, ale żadna ekstrema, przyjemny bieg po wierzchowinie Wzgórz Włodzickich z panoramicznymi widokami roztaczającymi się z każdej strony. Na trasie trzy wymagające podbiegi, a do mety z górki! Asfaltu tylko 200 m., tuż po starcie. Reszta, to czysta biegowa poezja – drogi polne i leśne, otwarta przestrzeń i płuca pełne górskiego powietrza.

Opłata startowa
Od 16 .10. br. - 40zł.
W dniu zawodów - 50zł.

Warto już dzisiaj dokonać wpłaty, zawsze będzie taniej i więcej zostanie na paliwo. Osoby po 65 roku życia są zwolnione z opłaty startowej. Tradycyjnie każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal, który podobnie jak w „Biegu na Wielką Sowę” wręczać będzie Wójt Gminy Nowa Ruda pani Adrianna Mierzejewska.

Bogaty bufet końcowy, domowe ciasta, kawa, herbata, owoce, woda, izotonik, gorący posiłek, to przedostatni akcent biegowego spotkania w Świerkach.

O 13:15 czekają nas dekoracje i tombola ( a w niej 5 pakietów startowych na 9.„Bieg na Wielką Sowę”). Co prawda informowaliśmy już na wiosnę, że powstała nowa strona internetowa „Biegu na Wielką Sowę” i „Górskiego Biegu Niepodległości”, ale jak to w życiu bywa, nie do wszystkich uczestników naszych biegów wiadomość ta dotarła. Zatem przypominamy: nowa strona, to: www.biegajwgorachsowich.pl
Tam znajdziecie wszelkie informacje dotyczące biegu.

Przypominamy:
11 listopada, godz. 11:00 – Świerki. 6.”Górski Bieg Niepodległości”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group