Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kabaret Elita z wizytą w Wałbrzychu

Piątek, 30 czerwca 2017, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: red
Wałbrzych: Kabaret Elita z wizytą w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Tuż przed wakacjami Biblioteka pod Atlantami postanowiła trochę rozerwać swoich czytelników i na kolejne spotkanie autorskie zaprosiła członków legendarnego wrocławskiego kabaretu ELITA.

Przed zgromadzoną w Multimedialnej Filii Bibliotecznej stawił się cały obecny skład kabaretu, czyli Leszek Niedzielski, Jerzy Skoczylas i Stanisław Szelc. Panowie mówili o początkach kabaretu oraz o trudnych i ciekawych sytuacjach, jakie spotkały ich podczas występów, a zwłaszcza po nich, gdy… pożywiali się w restauracjach.

Leszek Niedzielski wspomniał o swoim wyuczonym zawodzie. Udało mu się skończyć pięcioletnie studia na kierunku bibliotekarstwo, ale w zawodzie pracował tylko trzy tygodnie, podczas praktyk studenckich. Jak stwierdził, „zawód bibliotekarza mało popłatny, ale za to poczytny”.

Podczas jednej z wypowiedzi Stanisław Szelc zapomniał wyrazu. Powiedział, że jak sobie go przypomni, to przytoczy go na następnym spotkaniu w wałbrzyskiej bibliotece. Jego koledzy zgodnie stwierdzili, że będzie to mniej więcej za pół roku. Niestety kilka chwil później wyraz się przypomniał (chodziło o skrót myślowy), więc z następnego spotkania nici.

Podczas rozmowy pojawił się również wątek niedawnych wydarzeń związanych z Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu i wywołał on żywą, żeby nie powiedzieć burzliwą dyskusję z publicznością. Na spotkaniu nie zabrakło również twórczości satyryków, a zwłaszcza ich mistrza Andrzeja Waligórskiego. Panowie przytoczyli z pamięci lub przeczytali kilka jego wierszy oraz bajek z cyklu Bajeczki Babci Pimpusiowej, które rozśmieszyły publiczność do łez.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group