Czytających: 4779

Bystrzyca Oławska: Kadeci siatkarskiej Victorii nie zagrają o medale

Niedziela, 6 grudnia 2009, 14:19
Aktualizacja: 14:31
Nie udało się awansować do finałów Mistrzostw Dolnego Śląska w Siatkówce kadetom Victorii Wałbrzych. Siatkarze trenowani przez Jarosława Duszę zajęli drugie miejsce w barażach i zagrają dopiero o 5–8 miejsce w lidze.

Wałbrzyszanie w sobotę musieli wygrać dwa mecze barażowe, z Młodzikiem Bystrzyca Oławska oraz Dziekanem Milicz, jeżeli chcieli myśleć o walce o medale. Pierwsze rozegrane w Bystrzycy Oławskiej spotkanie pomiędzy Młodzikiem, a Dziekanem zakończyło się zwycięstwem tej pierwszej ekipy 3:0, chociaż w drugim i trzecim secie wyraźnie prowadzili zawodnicy z Milicza.

Wałbrzyszanie kilkadziesiąt minut później zmierzyli z Dziekanem. Victoria, poza trzecim setem, nie miała problemów z pokonaniem swoich przeciwników. W pierwszej partii wygrała do 17, a w drugiej i czwartej do 21. Pechowy trzeci set nasza ekipa przegrała na własne życzenie, gdyż prowadziła w nim już 24:21. O pierwszym miejscu w grupie, a przy tym awansie miał, więc zadecydować trzeci mecz barażowy. Tuż przed spotkaniem z gospodarzem turnieju doszło jednak do skandalicznego zachowanie przeciwników.

- Zawodnicy z Bystrzycy Oławskiej atakowali i zagrywali celowo w moich siatkarzy podczas rozgrzewki, a przy tym obrażali i grozili im pod siatką - tłumaczył rozgoryczony Jarosław Dusza, trener wałbrzyszan.

Pomimo, iż Victoria zaatakowała i prowadziła w pierwszym secie 10:6, nie wygrała tej partii. W drugiej odsłonie podłamani wałbrzyszanie dali się rozgromić 13:25. W trzeciej partii gracze spod Chełmca zaatakowali po raz kolejny, ale tego seta także przegrali 23:25, a cały mecz 0:3.

- Chciałbym pochwalić chłopców za postawę, zwłaszcza w trudnym meczu z Dziekanem. Niestety w pojedynku z Młodzikiem zabrakło nam odporności psychicznej. No cóż przyjdzie nam zagrać o 5-8 miejsce z Dziekanem Milicz, KuS-Kus-em Kamienna Góra oraz zespołem ze Złotoryi - dodał po turnieju Jarosław Dusza.

W drużynie Victorii graczami zasługującymi na wyróżnienie po turnieju barażowym są Piotr Pękalski, Rafał Gajewczyk, Łukasz Pacyk oraz Jakub Narwid.