Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3755
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kamieniecka oddana

Sobota, 5 października 2019, 9:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 8:58
Autor: JAZ
Wałbrzych: Kamieniecka oddana
Fot. JAZ
W maju zeszłego roku rozpoczęły się prace, które miały kulminację na wczorajszej konferencji prasowej. Ulica Kamieniecka doczekała się oficjalnego otwarcia.

Prace początkowo miały potrwać do listopada 2018 roku. Niestety tereny górzyste, pokopalniane są często zagadką dla projektantów. Przełożono termin zakończenia prac na połowę bieżącego roku. Ostatecznie zakończono je z końcem września.
- Wszystkie realizacje budowlane na południu Dolnego Śląska lubią stwarzać problemy. Nie są łatwe i dają duże utrudnienia geologiczne. Z tego powodu przedłużyły się prace nad tą budową, ale za to mamy piękny efekt końcowy – mówi prezydent Roman Szełemej.

Oddana do użytku droga jest częścią większego projektu Trasy Sudeckiej. Już niedługo ruszą kolejne prace remontowe jej drugiego odcinka, czyli ulicy 1 Maja w Wałbrzychu. Koszt realizacji ukończonej inwestycji to nieco ponad 15 milionów złotych, z czego blisko 13 milionów pochodziło ze środków unijnych, które przeznaczono z puli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Pozostała część to pieniądze pochodzące z budżetu państwa.
- Bardzo się cieszę, że udało się tę inwestycję wykończyć. Pamiętam jak byłam, sześć lat temu, przy narodzinach ZiTu. Wszyscy wiedzieliśmy, że to ciężkie przedsięwzięcie, ale dzięki współpracy samorządów, udało się je zrealizować – mówi Elżbieta Bieńskowska, ówczesna Minister Rozwoju Regionalnego, dzisiaj piastująca funkcję komisarza Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług.

Twoja reakcja na artykuł?

26
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
4%
Smuci
0
0%
Złości
24
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group