Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1663
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamienny i złote jubileusze małżeńskie w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój/Stare Bogaczowice
Środa, 14 grudnia 2016, 9:40
Autor: red
Fot. UM Szczawno Zdrój
W Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie –Zdroju miała miejsce uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 9 parom, które przeżyły w związku małżeńskim 50 i więcej lat.

Zaszczytne honorowe wyróżnienie z tej okazji jest przyznawane decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dostojnych jubilatów, którym na uroczystości towarzyszyły rodziny, przyjaciele i znajomi przywitali burmistrz Szczawna -Zdroju Marek Fedoruk, wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech, przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Ramona Bukowska-Mucha oraz kierownik miejscowego USC Grażyna Farmas.

Tradycją tej pięknej uroczystości, która stanowi jej oprawę, jest zaproszenie jubilatów na kawę i ciasto do kawiarni „Teatralna” oraz muzyczny koncert zespołu „Futyma Quintet”. Po przywitaniu pary małżeńskie, które w tym roku obchodziły jubileusze pożycia małżeńskiego, przeszły uroczyście do sali widowiskowej, gdzie odbyła się główna uroczystość i gdzie burmistrz Marek Fedoruk wraz z wójtem Mirosławem Lechem oraz przewodniczącą Rady Ramona Bukowska-Mucha wręczyli jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty.

Jako pierwsi uhonorowani zostali państwo Helena i Stanisław Kisielowie ze Szczawna- Zdroju, którzy przeżyli razem 70 lat, co w tradycji nazywane jest jubileuszem kamiennym i co było pierwszym takim wydarzeniem w historii Szczawna -Zdroju od czasu organizacji jubileuszy przez USC. Kolejne pary uhonorowane zaszczytnymi medalami obchodziły w tym roku złote gody, czyli 50-lecie wspólnego pożycia i byli to: Maria i Michał Duszkowie, Maria i Edward Kocowie, Emilia i Gilbert Krella, Władysława i Kazimierz Niemczykowie, Łucja i Jerzy Rinkowie – mieszkańcy Szczawna-Zdroju oraz Stefania i Józef Strameccy z Jabłowa i I Irena i Czesław Tobiaszowie ze Starych Bogaczowic oraz Krystyna i Jan Witkowiczowie ze Strugi. Wraz z medalami i życzeniami długich lat zdrowia i wszelkiej pomyślności jubilaci otrzymali pamiątkowe upominki od władz miasta i gminy, które będą przypominać im ten uroczysty dzień.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group