Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Kamil Orpel wytrwale walczy o lodowisko dla Jedliny Zdroju

Wtorek, 11 marca 2014, 15:30
Aktualizacja: 18:58
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Kamil Orpel wytrwale walczy o lodowisko dla Jedliny Zdroju
Fot. red.
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego powrócił temat budowy lodowiska w Jedlinie Zdroju.

Sprawa lodowiska po raz pierwszy była omawiana na sesji budżetowej w grudniu 2013 roku. Wówczas jednak koncepcja utworzenia Powiatowego Centrum Sportu w Jedlinie Zdroju (chodzi właśnie o budowę lodowiska) nie zyskała aprobaty większości radnych i na ten cel nie zostały zarezerwowane żadne środki w budżecie powiatu. Większość radnych uznała bowiem, że w powiecie wałbrzyskim są znacznie ważniejsze inwestycje do wykonania (głównie remonty dróg i mostów) niż budowa lodowiska.

Teraz sprawa powraca. Radny Kamil Orpel, który jest wielkim orędownikiem pomysłu budowy lodowiska w Jedlinie Zdroju, starał się przekonać pozostałych radnych, że to lodowisko powinno powstać.
- W grudniu ten pomysł nie zyskał aprobaty i został odłożony w czasie – mówi Kamil Orpel. – Teraz nadarza się okazja, żeby do tematu budowy lodowiska powrócić i ten plan zrealizować. Chodzi o to, że z nadwyżki budżetowej mamy około miliona złotych i część z tych środków można właśnie przeznaczyć na tę inwestycję.

Zdaniem radnego Orpla, Jedlinie należy się ta inwestycja choćby dlatego, że przez ostatnie 3 lata w tej gminie Powiat nie zainwestował żadnych środków.
- Do innych gmin płynął strumień pieniędzy na inwestycje, a do Jedliny nie – mówi Orpel. – Ta inwestycja to wydatek rzędu 300-400 tysięcy złotych. Gmina Jedlina Zdrój złożyła deklarację, że chce partycypować w kosztach budowy i bierze na siebie również późniejsze utrzymanie lodowiska. Ponadto nie należy zapominać, że ta inwestycja da miejsca pracy.

Starosta Józef Piksa mówi, że potrzeb jest wiele, a środków finansowych na pewno na wszystko nie wystarczy.
- Mamy ograniczone możliwości finansowe – tłumaczy Piksa. – Musimy się nad tymi planowanymi inwestycjami głęboko zastanowić i wybrać te najbardziej pożądane.

Ku zaskoczeniu radnego Orpla jego pomysł popierają radni WWS-u, którzy w grudniu zdecydowanie sprzeciwiali się budowie lodowiska.
- Byliśmy przeciwni budowie lodowiska, bowiem środki na ten cel miały zostać zabrane z remontów dróg, a na to nie mogliśmy pozwolić – tłumaczy radny Krzysztof Kwiatkowski. – Ja zaprezentowałem swój wniosek dotyczący likwidacji stanowiska asystenta starosty i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób środków właśnie na budowę lodowiska w Jedlinie Zdroju, ale starosta uznał, że asystent jest mu niezbędny.

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group