Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2291
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Kapela Serc” dla wałbrzyskiego Hospicjum

Wtorek, 10 maja 2011, 10:54
Aktualizacja: 10:54
Autor: red
Wałbrzych: „Kapela Serc” dla wałbrzyskiego Hospicjum
Fot. organizatorzy
„Kapele Serc 2011" to inicjatywa charytatywna Stowarzyszenia CIOFF Polska. W tym roku akcja zostanie przeprowadzona również w Wałbrzychu.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” jest członkiem Polskiej Sekcji CIOFF, organizacji realizującej m.in. cykliczną akcję koncertów charytatywnych pod wspólną nazwą "Kapele Serc", poprzez zespoły folklorystyczne skupione w jej szeregach.
- Przyłączając się do tej szczytnej akcji, w maju 2011 roku planujemy zorganizowanie koncertu na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Oddział w Wałbrzychu – mówi Arkadiusz Simm, dyrektor ZPiT „Wałbrzych”.

Akcja "Kapele Serc", zainicjowana została w 2009 roku przez Polską Sekcję CIOFF, z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Spotkała się ona z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów folklorystycznych. Jej efektem było 21 koncertów charytatywnych (w wykonaniu 42 zespołów) na rzecz ludzi potrzebujących różnorodnej pomocy. Jej beneficjentami były instytucje i organizacje pomoc taką organizujące i niosące.

Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych", zgłaszając swój udział w akcji "Kapele Serc 2011", powraca do współpracy z wałbrzyskim Hospicjum i Stowarzyszeniem Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.
- Jesteśmy przekonani, iż "Kapele Serc" dając choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego, mogą być na miarę możliwości naszym wspólnym wkładem na rzecz ich psychicznego wsparcia i umocnienia wiary w drugiego człowieka. Mamy również nadzieję, że wejdą one na stałe do kalendarza imprez organizowanych corocznie - mówi Grażyna Wołkowska instruktor artystyczny, choreograf ZPiT „Wałbrzych”.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 15 maja o godz. 16.00 w Hotelu „Maria”. Zaproszenia na koncert można kupić przy ul. Andersa 185 (WOK) oraz w sekretariacie Hospicjum na Piaskowej Górze.

Dochód zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, prowadzącego Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group