Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 2838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kara za brak kwarantanny

Środa, 18 marca 2020, 13:29
Aktualizacja: Czwartek, 19 marca 2020, 8:06
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kara za brak kwarantanny
Fot. KMP Wałbrzych
W obecnej sytuacji wałbrzyska policja wspiera służby sanitarne w walce z panującym wirusem. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu codziennie otrzymuje informacje dotyczące osób podlegających kwarantannie domowej. Policjanci wyposażeni w środki ochrony osobistej, każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, czy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i czy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nie można zapomnieć też o tym, że policjanci oprócz udzielanego wsparcia służbą sanitarnym, codziennie podejmują różnego rodzaju interwencje, zatrzymują sprawców przestępstw, czy udzielają pomocy pokrzywdzonym.

Jeśli chodzi o sprawdzenia osób objętych kwarantanną domową, odbywają się one głównie w pobliżu miejsc kwarantanny, przeważnie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Jednak każdy patrol, którego zadaniem jest sprawdzenie osób objętych kwarantanną, posiada na wyposażeniu pakiet sanitarny. To m.in.: rękawiczki, maski, kombinezony i okulary ochronne.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
12%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group