REGION: Karkonosze Jelenia Góra– Górnik Wałbrzych 0–10

Piątek, 1 lutego 2013, 16:57
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2013, 22:44
Autor: Przemo, jelonka.com
W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Desnej Karkonosze Jelenia Góra uległy Górnikowi Wałbrzych 0:10!

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ale obie ekipy cierpliwie wyczekiwały na otwarcie bramy na obiekt i doczekały się. Od pierwszego gwizdka można było przecierać oczy ze zdumienia, jeleniogórzanie w niczym nie ustępowali rywalom, a nawet stwarzali większe zagrożenie. Mimo kilku okazji nie zdołali pokonać Jarosińskiego, sztuka ta udała się wałbrzyszanom w 35. minucie, kiedy to wydawało się niegroźną akcję skutecznie wykończył Moszyk. Pod koniec pierwszej połowy zaczął padać obfity deszcz, który przy temperaturze bliskiej zera przeszkadzał obu ekipom do końca spotkania. Gola do szatni pięknym strzałem z 30 metrów popisał się Wepa i było 0:2.

W trakcie 5-minutowej przerwy na boisku pojawili się zmiennicy, trener Milewski wykorzystał wszystkich zawodników, pojawili się m.in. Kowalski, Wajda, a między słupkami stanął Borowski. Szkoleniowiec Karkonoszy testował różne formacje, z Klimem w obronie, a także duetem Malarowski – Kowalski w ataku, ale ta dwójka nie doczekała się żadnych podań, gdyż przez większość drugiej połowy wysokim pressingiem grali drugoligowcy. Efektem był rozwiązany worek z golami autorstwa: Sobczyka (x2), G. Michalaka (x2), D. Michalaka , Sawickiego oraz testowanego Oświęcimki , który przypadł do gustu trenerowi Bubnowiczowi i prawdopodobnie wychowanek Górnika wróci do Wałbrzycha z Okocimskiego Brzesko.

- Górnik pokazał drugoligowy poziom, sparing był bardzo pożyteczny, pokazuje nam w jakim miejscu jesteśmy. Dopiero zaczęliśmy przygotowania, dziesięć bramek boli, ale nas nie załamuje. Chciałem, żeby pograli wszyscy. W optymalnym zestawieniu mogliśmy spróbować nawiązać w miarę wyrównaną walkę, a jak już zrobiliśmy trochę zmian to było widać, jak na dłoni, że różnica dwóch klas to chyba mało - podsumował trener Artur Milewski.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 0:10 (0:2)

KSK: Dubiel – Wawrzyniak, Walczak, Klim, Ziomek, Hamowski, Krakówka, Malarowski, Bednarczyk, Krupa, Majer. W drugiej połowie weszli: Borowski - Marek, Kowalski, Szramowiat, Wajda.

Górnik: Jarosiński – D.Michalak, Łaski, Wojtarowicz, G.Michalak, Wepa, Chajewski, Oświęcimka, Zieliński, Moszyk, Zinke. W drugiej połowie weszli: Radziemski, Sawicki, Orzech, Sobczyk.