Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2422
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Karne naklejki za złe parkowanie także w Wałbrzychu

Niedziela, 16 lutego 2014, 12:28
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Karne naklejki za złe parkowanie także w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Od grudnia w Wałbrzychu na wielu samochodach możemy zaobserwować karne naklejki za złe parkowanie, a niedługo później zobaczyć zdjęcie pojazdu na jednym z profili na Facebooku. Co ma na celu akcja?

Inicjatorami tego typu akcji w różnych miastach Polski są najczęściej osoby prywatne, które są rozczarowane zachowaniami kierowców. Od niedawna podobnemu zdarzeniu możemy przyglądać się także w Wałbrzychu.

- Pomysł narodził się po kilku przykrych sytuacjach, kiedy to - spacerując z dzieckiem w wózku - musiałem zejść na ulicę, by ominąć samochody, które kierowcy stawiają na całej szerokości chodnika. Zdarzyła się także sytuacja, że przechodząc w ten sposób - zostałem ochlapany przez przejeżdżające auto. Sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby kierowcy parkowali w sposób prawidłowy - mówi pomysłodawca zorganizowania takiej akcji.

Jak zaznacza pomysłodawca - nie chodzi o karanie kierowców za łamanie przepisów ruchu drogowego. Akcja naklejania na szyby naklejek ma na celu zwrócenie uwagi kierowców, że nie są sami na drogach. Każdy z nich, wysiadając z pojazdu, staje się pieszym. Parkując auta w sposób niedozwolony, utrudniając wjazd/wyjazd innym uczestnikom ruchu - powodują nieprzyjemne sytuacje.

- Nierzadko kierowcy spieszą się i pozostawiają pojazdy gdziekolwiek, nie zwracając uwagi na obowiązujące przepisy. A przecież każdy z nich, zdając egzamin na prawo jazdy, decydował się na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym – tłumaczy pomysłodawca. - Dwa razy zdarzyło się nawet, że, kiedy naklejałem naklejkę, podeszły do mnie osoby i powiedziały, że po przyjściu kierowca będzie miał nauczkę i następnym razem zaparkuje lepiej.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group