Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Karta Seniora również w Wałbrzychu

Środa, 23 stycznia 2019, 9:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Karta Seniora również w Wałbrzychu
Fot. JAZ
Już 115 miast w Polsce należy do programu 60+.

Wydano także 240 tysięcy kart, które honorowane są w 1600 punktach na terenie całego kraju. W Wałbrzychu wydano kolejne 80, a seniorzy już teraz mogą skorzystać ze zniżek przy zakupie biletów do Filharmonii Sudeckiej, Teatru Dramatycznego, Zamku Książ, Teatru Lalki i Aktora czy Muzeum Porcelany.
- Jestem bardzo zadowolony z tego, że Wałbrzych przystępuje do programu. W końcu seniorzy, do których już wkrótce sam dołączę, są znaczną grupą, która może mieć duży wpływ na swój rozwój, życie miasta – zaznaczył prezydent Roman Szełemej.

Wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska zaznaczyła również, że karta daje szereg uprawnień o charakterze zniżek, z których seniorzy będą mogli skorzystać.
- Lista partnerów jest wciąż otwarta. W każdym momencie można do niej dołączyć. Wyrażając zainteresowanie w zamian otrzymuje się odpowiedni certyfikat, a lokal jest odpowiednio oznakowany. Dzięki temu seniorzy będą wiedzieć gdzie mogą skorzystać ze swojej karty – mówi Sylwia Bielawska.

Skąd pomysł wdrożenia programu w życie?
- Idea Ogólnopolskiej Karty Seniora powstała 5 lat temu w Krakowie. W ten sposób angażujemy seniorów, którzy sami szukają sobie odpowiednich miejsc, przyznających zniżki. Takie działanie zmusza seniorów do wychodzenia z domu, a przedsiębiorcom daje do zrozumienia, że seniorzy to godna uwagi grupa docelowych odbiorców – mówi ambasador Karty Seniora Marek Pilch.

Spośród wałbrzyskich seniorów swoją kartę odebrało 80 osób. Ci którzy jeszcze tego nie zrobili, będą mogli ją uzyskać w Biurze Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu (pokój nr 11).

Twoja reakcja na artykuł?

37
80%
Cieszy
2
4%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
7%
Smuci
1
2%
Złości
2
4%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group