Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5005
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Kartki doręczone do Wilczura

Czwartek, 1 lutego 2018, 15:49
Aktualizacja: 17:52
Autor: red
REGION, Walim: Kartki doręczone do Wilczura
Fot. Łukasz Kazek
Jacek Wilczur w 1964 roku, dowodził ekspedycją poszukiwawczo–eksploracyjną na terenie Gór Sowich. Działał m.in. w Walimiu, czy Rzeczce, badał Riese i zbrodnie hitlerowskie, dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Walecznych.

Pod koniec grudnia obchodził swoje 92. urodziny. Z tej okazji, m.in. z inicjatywy radnego Gminy Walim Łukasza Kazka, zorganizowana została akcja "Wysyłamy kartki dla Wilczura". Włączyło się w nią kilkadziesiąt osób z całej Polski i spoza jej granic, w tym także nasza gmina.

Szanownemu Jubilatowi przesłaliśmy List Gratulacyjny od wójta Adama Hausmana, kartkę zdobioną podobizną wilka wykonaną przez Publiczną Szkołę Podstawową w Walimiu, książkę z dawnymi pocztówkami Gminy Walim oraz moc życzeń, do których dołączyło się również m.in. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz mieszkańcy i inne podmioty z naszej gminy.

Ostatecznie w styczniu br. do mieszkającego aktualnie w Warszawie Jubilata, z rąk Łukasza Kazka wraz z urodzinowym tortem, trafiło ponad 70 kartek z kraju i z zagranicy (Niemcy, Holandia, Anglia).

Dla Pana Jacka była to ogromna niespodzianka i wielka radość.

– (...) Do 24.00 otwierał koperty i czytał każdą kartę nawet po kilka razy... – Jacek Wilczur był ogromnie wzruszony i poprosił nas o przekazanie podziękowań wszystkim osobom, które przesłały dla niego życzenia urodzinowe. Jubilat nie korzysta z poczty elektronicznej, dlatego tradycyjne listy oraz kartki pocztowe sprawiły mu wielką przyjemność – powiedział dla Panoramy Wałbrzyskiej współorganizującej akcję Łukasz Kazek.

Foto: Łukasz Kazek

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group