Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1802
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kazimierz Starościak nie żyje

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 marca 2013, 13:10
Aktualizacja: 22:29
Autor: opr.red.
Fot. red.
Dziś dotarła do nas informacja o śmierci wałbrzyskiego malarza Kazimierza Starościaka.

Artysta od kilkudziesięciu lat związany był z Wałbrzychem. Jego obrazy, grafiki i rysunki prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i w Europie, przyczyniając się do promocji naszego miasta.

Przez wiele lat opiekował się amatorskim środowiskiem artystycznym, między innymi prowadząc zajęcia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. W latach sześćdziesiątych współtworzył Grupę Artystyczną „Wałbrzych”. Aktywnie działał w wałbrzyskim oddziale Związku Artystów Plastyków.
Kazimierz Starościak za swoją pracę i twórczość był wielokrotnie nagradzany. Otrzymywał nagrody Wojewody Wałbrzyskiego, Ministra Kultury i Sztuki oraz władz Wałbrzycha, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” przyznawaną przez Radę Miasta.
- Tworząc, realizowałem siebie. Nie zastanawiałem się czy zostanę za to nagrodzony. W dalszym ciągu jestem przekonany, że dopiero następna praca będzie tą, o którą przez całe życie mi chodziło. Artyści chyba nie do końca wiedzą, czego szukają. Zaczynając obraz od lewej strony, nie wiem, co będzie, gdy dotrę do prawej. Za każdym razem jest to wielka przygoda – mówił podczas odbierania tytułu „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” Kazimierz Starościak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group