Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2324
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: KGHM w Wałbrzychu

Środa, 10 listopada 2010, 7:51
Aktualizacja: 15:49
Autor: Sven
Wałbrzych: KGHM w Wałbrzychu
KGHM zamierza zainwestować w naszym regionie poważne środki finansowe
Fot. Sławomir Pawlik
W ratuszu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem prezesa KGHM Polska Miedź S.A. Herberta Wirtha i prezydenta Piotra Kruczkowskiego. Tematem spotkania były plany inwestycyjne koncernu w naszym mieście i regionie.

KGHM jest drugim producentem srebra i siódmym producentem miedzi elektrolitycznej na świecie. Ma potencjał intelektualny i środki finansowe.
- Szukamy dobrych pomysłów na rentowne inwestycje – zapewniał prezes Wirth.
Według zarządu koncernu, w Wałbrzychu i okolicy warto zastanowić się nad inwestycjami w trzech branżach: uzdrowiskowej, turystycznej i energetycznej.

Firma kupiła już uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej, teraz przymierza się do Szczawna i Jedliny. Mówi się także o partnerstwie z Książem w zakresie organizowania w jego efektownych wnętrzach „miedziowych” konferencji, spotkań i sympozjów. Nasz region został także dobrze oceniony pod względem możliwości rozwoju geoturystyki.

W samym mieście prezes Wirth zainteresował się hałdami i zbiornikami poflotacyjnymi, które mogą stać się źródłem surowca do produkcji alternatywnego paliwa energetycznego. Zainteresowanie energetyką nie dziwi, ponieważ KGHM zużywa rocznie ponad 2 % całej energii produkowanej w Polsce. Na jakiekolwiek konkrety jest jednak zbyt wcześnie. Trwają dopiero wstępne prace rozpoznawcze oraz poszukiwania optymalnej technologii. Do uruchomienia ewentualnej produkcji jeszcze daleko, minimum dwa, trzy lata.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group