Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5907
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kiedy wezwać pomoc drogową oraz z jakiej usługi skorzystać? Oto nasze vademecum wiedzy!

Czwartek, 15 lipca 2021, 6:38
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Kiedy wezwać pomoc drogową oraz z jakiej usługi skorzystać? Oto nasze vademecum wiedzy!
Fot. użyczone
Kompleksowe wsparcie pomocy drogowej w zdecydowanej większości przypadków okazuje się być jedyną deską ratunku dla kierowców, którzy znajdują się w podbramkowych sytuacjach. Takie mogą dopaść każdego, bez względu na staż za kierownicą czy model posiadanego samochodu. Ten artykuł został stworzony z myślą o nieco mniej doświadczonych osobach, nie mających dotychczas okazji do sprawdzenia profesjonalizmu pomocy drogowej. Zapraszamy do lektury. Zwłaszcza, jeżeli chcesz dowiedzieć się, z jakich usług możesz skorzystać oraz w jakich sytuacjach należy wezwać pomoc.

Laweta czy holowanie? Zobacz, co wchodzi w zakres usług profesjonalnej pomocy drogowej

Już na samym początku należy podkreślić, że profesjonalna pomoc drogowa to firma, która oferuje kompleksowe wsparcie kierowcom na drodze. W pakietach wybranych przedsiębiorstw przeważnie znajduje się holowanie oraz lawetowanie, czyli usługi bardzo często mylone przez kierowców. Na czym dokładnie polegają różnice? Holowanie to przewożenie pojazdu niezdolnego do dalszej jazdy do miejsca wskazanego przez Klienta. W tym przypadku najczęściej będzie to najbliższy warsztat lub po prostu przydomowy parking – jeżeli odległość od punktu awarii nie jest pokaźna. Holowanie w zdecydowanej większości przypadków odbywa się przy pomocy innego samochodu i sztywnej bądź luźnej linki holowniczej. Laweta jest natomiast osobnym pojazdem, na naczepie którego jest umieszczone uszkodzone auto. Co ciekawe, tego typu rozwiązanie będzie popularne również wśród osób chcących przetransportować zabytkowy samochód lub pojazd bez ważnych uprawnień.

Wsparcie pomocy drogowej nie tylko w przypadku stłuczki. Poznaj inne sytuacje kryzysowe

Profesjonalne oraz niezawodne wsparcie drogowe dla kierowców znajdziesz na stronie internetowej https://pomocdrogowa-wroclaw.eu. Kiedy jednak należy zgłosić się po tego typu pomoc? Realnych sytuacji, podczas których wezwanie pomocy drogowej będzie koniecznie, jest sporo. Zdecydowanie najpopularniejszą z nich okazuje się stłuczka z innym pojazdem. Kolizja drogowa stanowi jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej, ponieważ takie wsparcie profesjonalistów jest nieocenione też w przypadku awarii uniemożliwiającej kontynuowanie jazdy. Co ciekawe, wsparcie drogowe często zamawiane jest również przy braku paliwa w baku i podczas konieczności awaryjnego otworzenia drzwi. To pozornie błahe sytuacje, kiedy to zawodzi właściciel pojazdu, a nie elektronika czy nawet przysłowiowa złośliwość rzeczy martwych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group