Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3246
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiermasz przedświąteczny na wałbrzyskim Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 12 grudnia 2009, 13:41
Aktualizacja: 13:47
Autor: EG
Fot. EG
– To wiejski chlebuś na zakwasie. Wracamy do normalnego jedzenia – mówi przy jednym ze straganów Kazimiera Stelmasik.

W piątek i sobotę montują się na stoiskach w Rynku handlowcy, którzy chcą być bliżej klienta. Jak co roku od siedmiu lat władze miasta udostępniły wałbrzyski rynek handlowcom na kiermasz świąteczny. Zakupy będzie można tu robić do samych świąt.

- Można sobie wybrać, co się chce, jest duży wybór światełek, fajne dzwoneczki starodawne... I jest tanio – mówi przy stoisku z ozdobami choinkowymi Władysława Cybulska, mieszkanka Śródmieścia.

- Jestem tu od pierwszego kiermaszu. Jest coraz lepiej, ludzie się przyzwyczajają, jest więcej handlowców i więcej klientów. W tym roku, nie wiem jak będzie, ale tamten rok był dobry – mówi Władysława Tomczyk, która obsługuje stoisko z wyrobami góralskimi oraz z konfekcją i ozdobami świątecznymi.

Imponująco wygląda chleb wiejski na straganie Kazimiery Stelamsik. Wielkie bochny przyciągają zapachem. – 60% mąki orkiszowej, która zawiera bardzo dużo błonnika. Dopiero się rozkładamy, później będzie jeszcze pajda chleba z grilla, do tego cebulka, boczuszek, kiełbaska i ogóreczek. No i smalcuszek własnej roboty – zachwala pani Kazimiera.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~K. 12-12-2009 16:45
Oj chlebuś wygląda smakowicie :) A i te góralskie wyroby niczego sobie. Byłem i polecam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group